Burger King bezmięsnny

Burger normalny czy z mięsem? Rewolucja w Burger Kingu

Źródło zdjęć: © burger king
Anna RusakAnna Rusak,05.08.2022 08:00

Burger King stawia na produkty roślinne. Restauracja w Wiedniu przygotowała kampanię "Normalny czy z mięsem?". Co na to klienci?

Coraz więcej Polaków nie je mięsa. Z raportu, przygotowanego przez GfK Polonia, wynika, że w 6 proc. gospodarstw domowych w Polsce przynajmniej jedna osoba jest wegetarianinem, a w 4 proc. domów choć jedna to weganin. Na ten wzrost niewątpliwie wpływa dostępność do wege produktów.

W wielu fast foodach (może poza McDonaldem) dostaniecie burgery z wege mięsem. W  jednej z restauracji sieci Burger King to właśnie ten wege odpowiednik stał się tym "domyślnie" zamawianym burgerem.

Burger King. Wege burger pokonał mięsny odpowiednik

W Austrii doszło do prawdziwej wege fastfoodowej rewolucji. W jednej z wiedeńskich restauracji Burger Kinga roślinne zamienniki pokonały mięso. Teraz produktem "domyślnym" w menu jest wege burger.

Co to oznacza? Gdy podejdziecie do kasy i zamówicie w Burger Kingu burgera, to dostaniecie jego roślinny odpowiednik. O mięsną wersję dania będziecie musieli specjalnie poprosić.

trwa ładowanie posta...

Burger King. "Normalny czy z mięsem?"

Akcja jest częścią kampanii "Normalny czy z mięsem?", z którą Burger King ruszył w połowie lipca. Sieć fast-foodów chce, by bezmięsne dania stały się stałym elementem menu. W związku z tym prawie cały asortyment restauracji jest już dostępny również w wersji roślinnej.

"W BURGER KING sprawiamy, że bezmięsna przyjemność staje się stałym elementem menu, ponieważ mięso nie dla wszystkich jest już naturalnym wyborem. Prowokacyjnym pytaniem: "Normalny czy mięsny?" chcemy pokazać, że poważnie traktujemy naszych klientów i ich potrzeby. Od teraz prawie cały nasz asortyment podajemy również w wersji roślinnej" - czytamy w materiałach kampanii.

Normal oder mit Fleisch? #MeatOption

Wege burger w wersji domyślnej ma sens?

Twórcy kampanii zaznaczają, że "mięso nie jest dla wszystkich naturalne" i chcą proroślinnym podejściem wywołać debatę społeczną. Zastanówmy się, czy takie rozwiązanie przeszłoby w Polsce?

Wyobrażacie sobie miny tych wszystkich, którzy zamawiają burgera i nieświadomi zachwycają się smakiem, po czym orientują się, że to wcale nie było odzwierzęce mięso? Myślę, że nie jeden byłby oburzony. Ale i zaskoczony, że poczuł różnicy.

Warto dostrzec trochę mniej zabawny aspekt tego rozwiązania. W końcu wielu ludzi ma alergię na różne składniki, więc domyślne wege mięso w sieci fast food mogłoby być dla nich potencjalnie groźne.

Dziennikarz dla klimatu: "Kropla w morzu potrzeb"

Niestety świata to nie zbawi. Działania Burger Kinga należy pochwalić, ale nie możemy zapominać, że są tylko kroplą w morzu potrzeb. Pisze o tym na Instagranie Szymon Bujalski, "Dziennikarz dla klimatu", proekologiczny aktywista i influencer, w sieci znany jako "Dziennikarz dla klimatu":

"Byłoby super, gdyby Burger King, McDonald's, KFC i cała reszta po prostu z dnia na dzień przestała zarabiać na cierpieniu zwierząt. Ale tak się nie stanie. Będzie to proces, który zajmie wiele czasu.

Dlatego nie traktujcie tego posta jako wielkiej pochwały dla Burger Kinga. Chcę raczej zwrócić uwagę, że coś zaczyna się zmieniać."

trwa ładowanie posta...

Źródło: Dziennikarz dla klimatu, vegconomist.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Dobrze,zgłoś
Przynajmniej mniej chemii w skumulowanej w zjedzonej garstce rosliny, niz w takiej samej ilosci, garstce - miesa tzw. Na wytworzenie ktorego/ ktorej potrzeba cała tone tej samej ( powiedzmy, kukurydzy czy pszenicy np ) rosliny i oraz zawartej w nich i skumulowanej chemii - wszelkiego rodzaju nawozow sztucznych, srodkow ochrony roslin, jak np, herbicydow, pestycydow, srodkow zabezpieczajacych przed czyms przy składowaniu, insekty, plesn, itp, np; zabezpieczających długoterminowosc, leki, hormony wzrostu, całe mnostwo antybiotykow zabezpieczajacych przed rozprzestrzenianiem sie wszelkiego rodzaju chorob na całe stado, wszelkiego rodzaju nie wykryte ( lub dla zysku celowo ukryte, nie zgłoszone i nie usuniete ), pasozyty i choroby odzwierzece ( przypomnijcie sobie - mad cow choroba, afrykanskie cos tam, swinska, ptasia grypa, salmonella, itd, itp - i całe, cale mnostwo innych ); karma/pasza gmo ( w celu zmniejszenia kosztow "produkcji" tzw ). I wszystko to zawarte tylko w tym jednym małym kawałeczku miesa. Wycinanie lasow i drzew dla wielkich, jednolitych upraw w celu wykarmienia tych niesczesnych stworzen, zwierzat i niszczenie roznorodnosci ekologicznej. A co za tym idzie - niszczenie ich naturalnego srodowiska - zwierzat, ptakow i owadow ( głownie rozrodczego i legowego ), brak pokarmu - czyli masowe, na szeroka skale i szybkie - wymieranie rozych niezbędnych gatunkow zwierzat, ptakow, owadow, wrecz niezbednych, nie tylko, ze bardzo pozytecznych pszczoł, itd, itp. Plus zanieczyszczenie srodowiska, wody i powietrza; niepokojące ocieplenie klimatu, dziura ozonowa ( nadmiar promieniowania UV ), zmniejszenie tlenu. Ludzie literalnie się dusza. Glod na swiecie, z powodu nieproporcjonalnie olbrzymich połaci obszarow zajetych pod uprawe jednolitych roslin niezbednych do wychodowania tego samego 'kawałka "miesa". Zbedne cierpienie niczemu niewinnych, czujacych stworzen - zwierzat ( kto tu zwierzeciem... ? ). Nadmiar zelaza w organizmie, ktory wcale nie jest lepszy, niz jego niedobor ( mozna sobie poczytac, a o czym, ze wzgledu na olbrzymia kase, praktycznie nie wspomina sie ). Choroby - głownie nowotwor - z nadmiaru chemii. Nadmiar cholesterolu, miazdzyca i wynikające z nich choroby układu wiencowego, wylewy. Niedobor witamin. Otylosc - ze wzgledu na ciezkostrawnosc - i wynikajace z tego inne choroby i powiklania.... . Itd, itp. To tylko kilka... takich... . Czyli, jednym słowem, - destrukcja, zniszczenie, choroby i zanieczyszczenie - czyli zniszczenie planety - Na koniec to tylko - syf, brud, smrod i ( generalne ) ubóstwo. Nic dodac, nic ując. To wszystko.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Super,zgłoś
SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😊😃🤗🤗🤗😘😍🥰🤩💓❤️💖💖💖💖💖🔥👍👍👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏🙏✨
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
A ludzie nadal kwestionują istnienie ideologii LGBT XDDDD Najpierw „edukacja” seksualna a teraz napychanie ludzi chemią.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się