trendy
Smartfon Coca-Cola trafi do sprzedaży. Co już o nim wiemy?
Burger King

Zobacz jak Burger King złożył najgorsze życzenia na Dzień Kobiet

Źródło zdjęć: © Julian Steenbergen / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.03.2021 10:43

Brytyjski oddział Burger Kinga znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak na jego Twitterze pojawił się wpis o następującej treści: "Miejsce kobiet jest w kuchni".

8 marca @BurgerKingUK na Twitterze napisał, że "miejsce kobiet jest w kuchni". Tak, wydarzyło się to w dniu, w którym podziwiamy kobiety za ich wiedzę, umiejętności, siłę i że zmieniają świat na lepsze. W kolejnych wpisach admini konta tłumaczyli, że kobiety stanowią mniejszość wśród pracowników Burger Kinga, a kontrowersyjny wpis miał zachęcać je do aplikowania do fast foodowej sieciówki.

Burger King napisał w kolejnych postach, że miejsce kobiet jest w kuchni, o ile one same tego chcą. "Tylko 20% szefów kuchni to kobiety. Naszą misją jest zmiana proporcji płci w branży restauracyjnej, oferując kobietom możliwość rozwijania kariery kulinarnej. #IWD Z dumą uruchamiamy nowy program stypendialny, który pomoże pracownicom Burger King w spełnianiu ich kulinarnych marzeń!".

trwa ładowanie posta...

Internauci zniesmaczeni wpisem Burger Kinga

@BurgerKingUK zdecydował się usunąć oryginalnego tweeta (ale z internetu nic nie znika na zawsze). Powód? Obraźliwe komentarze internautów. Sami twitterowicze zwracają firmie uwagę, że błędem było to, iż pierwszy post z życzeniami na Dzień Kobiet zawierał jedynie frazę "Miejsce kobiet jest w kuchni". Pozostałe wpisy, tłumaczące ideę, miały mniejszy zasięg, przez co akcja została źle zrozumiana.

KFC Gaming doradza Burger Kingowi w sprawie kontrowersyjnego tweeta

Na post Burger Kinga odpowiedziało konto KFC Gaming: "Najlepszy czas na usunięcie wpisu był tuż po tym, jak go opublikowaliście. Drugi najlepszy czas na usunięcie go jest teraz". Admini @BurgerKingUK odpowiedzieli KFC, że nie widzą powodu, dlaczego mieliby wycofać się z kontrowersyjnego wpisu… po czym go usunęli.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Tinder wprowadza randki w trybie incognito. Co to znaczy?