lifestyle
Chciałabym to usłyszeć od rodziców: "Matura nie świadczy o Twojej wartości"
Bolt hulajnoga elektryczna

Bolt walczy z hulajnogami elektrycznymi zaśmiecającymi przestrzeń. Pomaga mu w tym sztuczna inteligencja

Źródło zdjęć: © Bolt, Canva, Facebook
Anna RusakAnna Rusak,16.05.2022 12:30

Odstawiasz swoją hulajnogę elektryczną byle gdzie i w ogóle nie przejmujesz się tym, czy nie będzie komuś przeszkadzała? Bolt ma na ciebie haka. Dzięki sztucznej inteligencji będziesz musiał odłożyć hulajnogę w prawidłowy sposób.

bFQzelLT

Jak wygląda sprawa z hulajnogami elektryczni w przestrzeni publicznej, wie każdy, kto choć raz spacerował po jakimkolwiek mieście, w którym są dostępne. Podczas takiej wycieczki można spotkać "hulajnogę: drzewo", "hulajnogę: zajmę cały chodnik", czy np. "hulajnogę: o, jaki wygodny śmietnik".

Po więcej inspiracji zapraszam pod post Bolta. W każdym razie do tej pory nikt nie był w stanie porządnie zająć się tym problem i tak jak hulajnogi elektryczne zaśmiecały przestrzeń publiczną, tak dalej to robią. Czy nowy pomysł Bolta rozwiąże ten problem?

Bolt kontra elektryczne hulajnogi

By przeciwdziałać takiemu bezmyślnemu zostawaniu hulajnóg elektrycznych, dwa lata temu w Lublinie pojawiły się specjalnie oznaczone miejsca, w których można było je zostawiać. Pomysł się jednak nie przyjął i sprzęty wciąż zastawiały chodniki.

Teraz, jak informuje portal "Lublin112", testowane jest nowe rozwiązanie. Bolt do weryfikacji prawidłowego odstawienia hulajnogi elektrycznej chce użyć sztucznej inteligencji.

bFQzelLV

Bolt chce zobaczyć, jak odstawiasz hulajnogę elektryczną przez zdjęcia

Bolt chce po prostu, żebyście zrobili zdjęcie hulajnogi, gdy ją odkładacie. Taka fotografia ma być bardzo szybko weryfikowana przez sztuczną inteligencję, która oceni, czy wasza elektryczna hulajnoga nie blokuje np. przejścia dla pieszych lub nie leży sobie na drzewie.

Jeśli wypożyczony przez was sprzęt nie przejdzie tej weryfikacji pomyślnie, zostaniecie poinformowani, jak powinniście to właściwie wykonać. Rozwiązanie ma być testowane przez Bolt również w Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Trójmieście.

bFQzelLX

Miejmy nadzieję, że dzięki temu elektryczne hulajnogi przestaną zaśmiecać przestrzeń publiczną i nie będą więcej utrudniały nam np. spacerowania chodnikiem. W każdym razie pomysł Bolta wydaje się bardzo sensowny i liczymy, że się przyjmie!

Źródło: lublin112.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Memiarze psują sens "Minionki: Wejście Gru"? Kina ZAKAZUJĄ wchodzenia w garniturach