społeczeństwo
Walczy z zaimkami w szkołach. Organizacje LGBT protestują
"Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" billboardy

Billboardy z hasłem "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie". Wiemy, kto jest ich autorem

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.05.2022 13:30

Widzieliście billboardy z hasłem "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" i rysunkami hostii oraz serc? Można je spotkać na ulicach wielu polskich miast. Jest to inicjatywa organizacji, która rok temu zrobiła plakaty z kampanią antyaborcyjną.

Postępującej laicyzacji polskiego społeczeństwa towarzyszą rozpaczliwe próby narzucenia katolickiej agendy przez pewne grupy i organizacje. Po przykłady nie trzeba sięgać daleko pamięcią. Jeśli ostatnich miesięcy nie spędziliście schowani pod kamieniem, na pewno kojarzycie billboardy z cytatami Jana Pawła II "Odnowi oblicze Tej Ziemi""Niech zstąpi Duch Twój".

Internauci informowali, że billboardy z cytatami papieża Polaka można było zobaczyć niemal w każdym dużym mieście, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Gdyni, Poznaniu. Kampania zawitała również do mniejszych miast jak Bytom, Chorzów, Lublin, Dąbrowa, Górnicza, Tychy. Charakterystyczne dla tej akcji było to, że nośniki ustawiono w niewielkich odległościach od siebie, np. kilka citylightów na jednej ulicy.

trwa ładowanie posta...

"Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" - nowa kampania billboardowa

W maju 2022 roku Polskę zaatakowała nowa kampania billboardowa. Na białym tle znajduje się hasło, które jest tytułem pieśni religijnej pt. "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie". Hasło jest stylizowane na dziecięce pismo. Na billboardzie widoczne są również namalowane serca i hostia. Internauci dzielą się zdjęciami plakatów z różnych miast, m.in. z Gdyni, Warszawy, Łodzi, Łowicza, Kutna.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Kto odpowiada za billboardy z hasłem "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie"?

Autorzy kampanii podpisali się na billboardach. Jest to Fundacja "Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara" z Kornic koło Raciborza na Śląsku, której której prezesem jest jeden z najbogatszych Polaków, właściciel firmy Eko-Okna, Mateusz Kłosek. Jak donosi natemat.pl, jego majątek jest szacowany na 647 mln zł. Celem fundacji jest udzielanie wsparcia rodzinom jako "naturalnego i najważniejszego środowiska wychowawczego dla człowieka".

To nie pierwszy raz, kiedy fundacja przygotowała głośną kampanię. Organizacja jest odpowiedzialna za opisaną na początku artykułu akcję z cytatami Jana Pawła II oraz za antyaborcyjną kampanię z 2020 i 2021 roku. Wówczas fundacja oplakatowała Polskę banerami z napisem "Mam 11 tygodni" oraz "Kochajcie się mamo i tato", którym towarzyszyły ilustracje ukazujące płód jako małe dziecko.

W przypadku kampanii "Mam 11 tygodni" efekt był przeciwny do zamierzonego, ponieważ hasło stało się memem.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródła: natemat.pl/wirtualnemedia.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Pan Tadeusz,zgłoś
Sam jestem chrześcijaninem i katolikiem. Ma człowiek pieniądze, to jego sprawa na co je wydaje. Niemniej jednak uważam, że ważniejsze jest wydawanie pieniędzy na rzecz potrzebujących pomocy i wsparcia dzieci. Tak wiele jest obecnie w Polsce dzieci w biedzie, mieszkających w rodzinach patologicznych, które później ewentualnie trafiają do rodzin zastępczych. Dlatego zamiast akcji bilbordowej powinno się wspierać tych najsłabszych, którzy będą wchodzić w życie dorosłe. Tego życzę Fundacji, która tą akcję prowadzi. PS. Jestem mieszkańcem Zabrza, w jednym miejscu, w odległości 10 m. wiszą 3 plakaty obok siebie.
Odpowiedz
8like2dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Św. Paweł,zgłoś
Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie Jezu.
Odpowiedz
4like1dislike
Matrix80,zgłoś
Ależ Wy z lewej strony macie problem z wiarą, Bogiem, tradycyjnymi wartościami. Wiedziałem że tak będzie jak tylko pojawiły się te plakaty. Rozumiem że jakby na tych plakatach była tęcza to byście piali z zachwytu? Choć trzeba Wam przyznać że i tak reagujecie w sposób zaskakująco wyważony, spodziewałem się straszliwego toczenia piany i steku obelg.
Odpowiedz
6like4dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
"Krzysztof miał taki system". Montażystka Gonciarza przerywa milczenie