społeczeństwo
Ukraińcy podziękowali Polakom za pomoc. Nagrali poruszający film
"Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" billboardy

Billboardy z hasłem "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie". Wiemy, kto jest ich autorem

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.05.2022 11:30

Widzieliście billboardy z hasłem "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" i rysunkami hostii oraz serc? Można je spotkać na ulicach wielu polskich miast. Jest to inicjatywa organizacji, która rok temu zrobiła plakaty z kampanią antyaborcyjną.

bFFvCfpL

Postępującej laicyzacji polskiego społeczeństwa towarzyszą rozpaczliwe próby narzucenia katolickiej agendy przez pewne grupy i organizacje. Po przykłady nie trzeba sięgać daleko pamięcią. Jeśli ostatnich miesięcy nie spędziliście schowani pod kamieniem, na pewno kojarzycie billboardy z cytatami Jana Pawła II "Odnowi oblicze Tej Ziemi""Niech zstąpi Duch Twój".

Internauci informowali, że billboardy z cytatami papieża Polaka można było zobaczyć niemal w każdym dużym mieście, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Gdyni, Poznaniu. Kampania zawitała również do mniejszych miast jak Bytom, Chorzów, Lublin, Dąbrowa, Górnicza, Tychy. Charakterystyczne dla tej akcji było to, że nośniki ustawiono w niewielkich odległościach od siebie, np. kilka citylightów na jednej ulicy.

bFFvCfpN

"Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" - nowa kampania billboardowa

W maju 2022 roku Polskę zaatakowała nowa kampania billboardowa. Na białym tle znajduje się hasło, które jest tytułem pieśni religijnej pt. "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie". Hasło jest stylizowane na dziecięce pismo. Na billboardzie widoczne są również namalowane serca i hostia. Internauci dzielą się zdjęciami plakatów z różnych miast, m.in. z Gdyni, Warszawy, Łodzi, Łowicza, Kutna.

bFFvCfpP

Kto odpowiada za billboardy z hasłem "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie"?

Autorzy kampanii podpisali się na billboardach. Jest to Fundacja "Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara" z Kornic koło Raciborza na Śląsku, której której prezesem jest jeden z najbogatszych Polaków, właściciel firmy Eko-Okna, Mateusz Kłosek. Jak donosi natemat.pl, jego majątek jest szacowany na 647 mln zł. Celem fundacji jest udzielanie wsparcia rodzinom jako "naturalnego i najważniejszego środowiska wychowawczego dla człowieka".

bFFvCfpV

To nie pierwszy raz, kiedy fundacja przygotowała głośną kampanię. Organizacja jest odpowiedzialna za opisaną na początku artykułu akcję z cytatami Jana Pawła II oraz za antyaborcyjną kampanię z 2020 i 2021 roku. Wówczas fundacja oplakatowała Polskę banerami z napisem "Mam 11 tygodni" oraz "Kochajcie się mamo i tato", którym towarzyszyły ilustracje ukazujące płód jako małe dziecko.

W przypadku kampanii "Mam 11 tygodni" efekt był przeciwny do zamierzonego, ponieważ hasło stało się memem.

Źródła: natemat.pl/wirtualnemedia.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Potężne lewaki zagrożone billboardem XDDDDDD
Odpowiedz
1
like
2
dislike
Komentarze (1)
arrow
Rzecznik praw dziecka wie, czego brakuje uczniom - schronów i kursów strzeleckich