trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Skandaliczna reklama białoruskiego sklepu

Białorusini zrobili reklamę na Black Friday. Wykorzystali migrantów z granicy

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.11.2021 14:49

Białoruski market-ogrodniczo budowlany wykorzystał kryzys migracyjny na granicy i nagrał filmik, w którym zareklamował asortyment z okazji "Black Friday". Skandaliczny materiał wyśmiewa polskie służby i uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej przybiera różne oblicza. Najczęściej widzimy zdjęcia i filmy przedstawiające funkcjonariuszy Straży Granicznej odpierających ataki migrantów i białoruskich służb. Słyszymy o zgonach osób z Bliskiego Wschodu, które utknęły w przygranicznych lasach. Tym razem mamy do czynienia z reklamą mającą na celu wyśmiać Straż Graniczną.

Reklama, za którą odpowiada sieć sklepów Hoztawariszcz, przedstawia fragment polsko-białoruskiej granicy otoczony lasami. Na filmiku pojawia się data informująca, że akcja rozgrywa się w listopadzie 2021 roku. Widzimy kilku mężczyzn stylizowanych na osoby z Bliskiego Wschodu. Aktorzy biegną przez las, aż natrafiają na płot z drutu kolczastego, który forsują. W tym momencie następuje zwrot akcji.

Migranci uciekają... z Polski na Białoruś

W kolejnym kadrze pojawia się dwóch mężczyzn, którzy są ucharakteryzowani na funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej. Obserwują ze spokojem "migrantów" przedzierających się przez zasieki. Nagle jeden aktor pyta drugiego, "dlaczego oni biegną z powrotem do Białorusi?". Kolega odpowiada, że migranci uciekają z Polski, aby skorzystać z promocji na "Black Friday" w białoruskim markecie.

Następne sceny to reklama asortymentu białoruskiego sklepu. Lektor zachwala towary, które okazjonalnie, ze zniżkami nawet do 70%, można kupić w sieci sklepów ze sprzętem ogrodniczym i gospodarstwa domowego. Na obniżki można polować w Mińsku, Bobrujsku, Homlu, Grodnie i Mozyrzu od 25 do 27 listopada.

Na koniec filmiku powracamy na polsko-białoruską granicę do naszych "pograniczników". Mężczyźni wołają do migrantów, by poczekali, bo oni też przyłączą się do biegu po promocje.

ПРОРЫВНАЯ ЧЁРНАЯ ПЯТНИЦА В ХОЗТОВАРИЩЕ! 🔥

Oczywiście film jest poniżej krytyki, bo wykorzystuje dramat ludzi uwięzionych na granicy do zareklamowania sklepu ze sprzętem AGD.

Skandaliczna reklama białoruskiego sklepu spotkała się z krytyką

Do nagrania odniósł się Paweł Paweł Łatuszka, były ambasador Białorusi w Polsce, we Francji i przy UNESCO: - Absolutnie nie można śmiać się z tragedii, która dotyczy ludzi znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej, jak również na Białorusi, ponieważ zakładnikami Łukaszenki są nie tylko ci migranci, ale i miliony Białorusinów. Ktoś może kieruje się zasadą "just business", ale nie zawsze jest to moralne i etyczne.

Źródła: YouTube/Belsat.eu/Wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"