Promocja

Black Friday – jak szukać promocji w internecie?

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.11.2020 17:25

Wyprzedaż, promocja, obniżka, wietrzenie magazynów, cięcie cen – czy Wy też reagujecie z podejrzliwością na komunikaty marketingowe z okazji Black Friday? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, dzięki któremu w Czarny Piątek upolujecie produkty po rzeczywiście niskich cenach.

Black Friday przybył z Zachodu. Czarny Piątek w USA oznacza rozpoczęcie sezonu przedświątecznych zakupów. Wszyscy lubią promki, dlatego Black Friday odbywa się również w Polsce w każdy ostatni piątek listopada. Dla przedsiębiorców zazwyczaj jest to okazja do żniw, bo “mój sąsiad coś kupuje, moja mama kupuje, więc i ja kupię”, dlatego każdy, kto prowadzi jakiś biznes, ogłasza zniżki.

Promocje na Black Friday – hit czy kit?

O ile za oceanem ludzie “zabijają się” o przecenione produkty, bo te rzeczywiście są na korzystnej promocji, tak u nas nie brakuje Januszy biznesu, którzy wykorzystują slogany Black Friday, a ceny ich produktów są… takie, jak są przez resztę dni w roku albo i wyższe. W 2019 roku badanie przeprowadzone przez Deloitte wykazało, że średnie obniżki cen podczas Czarnego Piątku wyniosły 4%.

Tegoroczny Czarny Piątek z wiadomych powodów odbywa się w internecie, dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik, jak znaleźć promocje Black Friday online. Przedstawimy Wam kilka serwisów, które zbierają dane na temat okazyjnych cen na Czarny Piątek i poinstruujemy, jak z tych serwisów korzystać. Udanych łowów!

Najlepsze oferty na Black Friday? Sprawdź Ceneo

Porównywarkę cen Ceneo pewnie wszyscy znacie. Ma ona kilka nieoczywistych na pierwszy rzut oka funkcji, które pozwolą Wam znaleźć promocje na Black Friday. Po wejściu na porównywarkę, przejdźcie do kategorii, jaka najbardziej Was interesuje (dla mnie to są gry planszowe). Z lewej strony znajdziecie filtr “Promocje”, który powinniście zaznaczyć, aby poznać aktualne okazje w danej kategorii.

Okazje Ceneo
Okazje Ceneo (Ceneo)

Wyniki wyszukiwania powinny Wam się zaktualizować o produkty w promocyjnej cenie. Jeśli wśród okazji znajdziecie rzecz, o jakiej od dawna marzyliście… nie kupujcie jej jeszcze. Kliknijcie na wybrany produkt i sprawdźcie jego historię cen (jest to funkcja dostępna po zalogowaniu). Dzięki temu dowiecie się, czy jest to promocja Black Friday, czy ściema, bo miesiąc wcześniej cena była niższa.

Okazje Ceneo
Okazje Ceneo (Ceneo)
Okazje Ceneo
Okazje Ceneo

Black Friday – promocje na Pepperze

Na Pepperze można narzekać na nieco archaiczny layout, ale tym, co wyróżnia stronę, jest społeczność mocno zaangażowana w wyszukiwanie najlepszych okazji. Jak na Pepperze znaleźć promocje Black Friday? Jest na to kilka sposobów. Jeśli polujecie na konkretną rzecz, możecie wpisać jej nazwę u góry strony w polu wyszukiwania. Dowiecie się, czy w Czarny Piątek jest ona przeceniona.

Pepper Okazje
Pepper Okazje (Pepper)

Promocji możecie szukać poprzez filtrowanie kategorii. Wystarczy kliknąć na odpowiednie kafelki u góry strony (np. Elektronika, Gaming, Dom i mieszkanie).

Okazje Pepper
Okazje Pepper (Pepper)

Jeśli ciekawi Was, jakie są najlepsze promocje Black Friday, warto spojrzeć na prawą część serwisu, gdzie znajduje się filtrowanie według “najgorętszych” okazji danego dnia/tygodnia/miesiąca/ogólnie. Pod produktem, jaki Was zainteresował, warto czytać komentarze pepperowiczów, w których dowiecie się, czy dana rzecz faktycznie jest mega obniżką i czy trzeba kupować, póki gorące.

Okazje Pepper
Okazje Pepper (Pepper)

Black Friday – okazje w mediach społecznościowych

Są ludzie, którzy mają dużo wolnego czasu i szczęśliwie wykorzystują go na wyszukiwanie promocji, a następnie dzielenie się znalezionymi okazjami w social mediach. Mowa o grupkach na Facebooku, gromadzących wszelkich guru promocyjnego researchu, którzy udostępniają nie tylko swoje sposoby na Black Friday, ale i na tańsze zakupy każdego dnia.

Jak znaleźć grupki dzielące się wiedzą o promocjach? Jak do nich dołączyć? Wpiszcie w wyszukiwarce na fejsie frazy, takie jak “okazje Black Friday” albo “promocje Black Friday” i opcjach filtrowania przełączcie się na Grupy. Wówczas pozostaje Wam już tylko lektura doświadczeń łowców okazji i naśladowanie ich dokonań.

Czarny Piątek – promocyjne kody i kupony

Zamiast przeglądać sklepy internetowe konkretnych marek, co jest żmudną robotą, w poszukiwaniu okazji Black Friday możecie wejść na platformy gromadzące produkty setek sklepów w jednym miejscu. Platformy te udostępniają użytkownikom kupony i kody, które obniżają cenę niektórych produktów o kilkadziesiąt procent. Kody promocyjne nie są wyeksponowane – trzeba trochę poszukać w zakamarkach serwisu.

Przykładowo, na platformie Domodi (wszystko, co związane z modą) kody promocyjne pojawiają się, gdy najedziecie kursorem myszy na zakładkę “Prezenty”. Na kody traficie pod kategorią “Polecane”. W serwisie Allani kody promocyjne możecie aktywować, klikając na “guzik” znajdujący się w lewej części strony.

Domodi okazje
Domodi okazje (Domodi)
Allani okazje
Allani okazje (Allani)

Nikt nie mówi o pieniądzach, ale wszyscy się na nich znają. Czy na pewno? Sprawdźcie nasz quiz i zgadnijcie, który item jest droższy.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0