Bedoes o środowisku LGBTQ+

Beodes o braku wsparcia LGBT w rapgrze "(...) jak chcesz to możesz powiedzieć, żeby nie bić homoseksualistów"

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.06.2021 15:20

Jeden z najważniejszych raperów z polskiego podwórka, Bedoes, podczas rozmowy z Niną Cieślińską wypowiedział się o wsparciu środowiska LGBTQ+.

Ktoś tutaj nie kojarzy Bedoesa? Pomimo tego, iż budzi on różne odczucia u osób słuchających rapu, tak jego słowa mogą być ważne dla każdego. Podczas streamingu finału SBM Space: Gaming Cup w rozmowie z Niną Cieślińską, wyraził swoje poglądy o równości i szczerze wsparł środowisko LGBTQ+.

Trochę w swoim stylu, co zrozumiecie zaraz — ale nadal, nie liczy się sposób, a samo wsparcie. A ono jest tutaj najważniejsze.

Zaraz nam się prawdopodobnie planeta rozpadnie, kosmici przylecą i nas wyru**ają, więc równie dobrze jak chcesz to możesz powiedzieć, żeby nie bić homoseksualistów. No co masz do stracenia?

Jak wspomina Nina, temat tolerancji w rapgrze może być dla niektórych niewygodnym tematem.

trwa ładowanie posta...

Bedoes rozumie, że większość osób nie chce zająć stanowiska w sprawie tolerancji czy wsparcia dla osób LGBTQ+, ponieważ rap jest traktowany jako źródło zarobku — a opowiedzenie się po którejś stronie oznaczałoby utratę słuchaczy.

W momencie, w którym jesteś na jakiejś pozycji, możesz sobie zarabiać pieniądze,[...] możesz sobie robić hity i śpiewać o bardzo łatwych rzeczach, byleby było catchy i będzie okay. Będzie radio, hajs i wyświetlenia, nie ma problemu. Tylko jest ta jedna kwestia: jesteś muzykiem, raperem czy artystą? Bo jak jesteś muzykiem, raperem, to sobie to rób, ale my, jako artyści, chcemy coś po sobie zostawić.

”Rewolucja Romantyczna”, czyli czwarty studyjny album rapera, produkowany wraz z Lemkiem, był przełomowy.

Bedoes wspiera społeczność LGBTQ+
Bedoes wspiera społeczność LGBTQ+ (Materiały prasowe)

Bedoes opowiedział się po jednej ze stron i zajął swoje stanowisko. Przyjęło się to z niezłym przyjęciem przez większość fanów i środowiska.

To jest coś, za czym stoję i pora temu powiedzieć stop. Czy więcej raperów powinno tak robić? Nie. Tylko chciałbym, żeby było jasne, że skoro raper nie potrafi wprost powiedzieć czy to czy to, to jest ku*wa tchórzem. [...] Nie ma prawa używać słowa artysta ktoś, kto niczego sobą nie reprezentuje

Bedoes wspiera społeczność LGBTQ+
Bedoes wspiera społeczność LGBTQ+ (Materiały prasowe)

Jest to stanowczy głos od Bedoesa, który wzywa także raperów do określenia się, czy są homofobami, czy nie. Jako że nadal mamy czerwiec, czyli Pride Month, miło jest usłyszeć słowa jednego z najpopularniejszych polskich raperów, który wspiera środowisko LGBTQ+.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3