popkultura
Hailey Biber w Paryżu. Miała spinę z pracownikiem restauracji
Piosenka Yachu z POst Malone

Post Malone w piosence z polskim infulencerem

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,12.09.2022 12:00

Amerykański raper Post Malone podbija serca fanów na całym świecie. A teraz pomógł w nagraniu piosenki polskiego YouTubera i influencera. O co chodzi?

Ilu polskich muzyków popularnych nurtów weszło we współpracę z zagraniczną gwiazdą wielkiego formatu w ciągu ostatnich kilku lat? Na pewno warto pamiętać o gościnnym występie Snoop Dogga z Izą Lach, ale prym w tym względzie widzie Quebonafide. Chociaż to Mata przebąkiwał, że kiedyś nagra singla z Travisem Scottem.

Post Malone z Yachu i Martiniezyje

Austin Richard Post, znany jako Post Malone, to urodzony w 1995 roku amerykański raper, piosenkarz i autor tekstów, który znany jest ze zróżnicowanych wokali i łączenia gatunków. Jego pseudonim sceniczny powstał po wprowadzeniu jego imienia do generatora nazwisk rapowych. Post Malone "dograł się" do piosenki Polaka.

"Powiedzmy", że się dograł, bowiem historia za powstaniem piosenki, którą usłyszycie zaraz, jest o wiele ciekawsza. Bardziej trafnym określeniem jest, że artysta "stworzył" piosenkę z Post Malone.

Dzięki pomocy  Universal Music Group Polak dostał się na mały (bo na 200 osób!) koncert amerykańskiego rapera w Rzymie. I tam Post Malone użyczył mu krótki fragment, który potem został wykorzystany do stworzenia piosenki.

Yachu stworzył więc utwór wykorzystując sampel Post Malone. Oto, jak wyglądał występ Posta oraz użyczenie sampla:

NAGRALIŚMY PIOSENKĘ Z POST MALONE!

Jak brzmi finalny efekt? Yachu z Post Malone

Może najlepiej będzie, gdy sami się przekonacie, jak brzmi kolaboracja Martiniezyje, Yacha oraz amerykańskiego rapera:

Matiniezyje & Yachu - Post Malone [OFFICIAL MUSIC VIDEO]

Reakcje internautów są mieszane

Yachu z Post Malone. Reakcje fanów są dość średnie, bo choć chwalą za pomysł według większości, piosenka wyszła "tak sobie":

"Moim zdaniem zdecydowanie lepiej można było wykorzystać potencjał tej nutki, a nie głównie z zamysłem podpromowania wspólnej płyty. Imo zabrakło więcej nawiązań do Posta. Jednak mimo wszystko zrobiliście to w ten sposób chyba pierwsi w Pl także szacun" - pisze jeden internauta.

"Tragedia, niepotrzebnie było jechać na ten koncert skoro nie ma ani jednego momentu gdzie wyraźnie słychać post'a. Bit jest w porządku, ale wokal i tekst totalnie do poprawy. Podsumowując, po takim hypie jaki był na ten utwór spodziewałem się czegoś o przynajmniej kilka poziomów lepszego" - dodaje inny.

"Szczerze mówiąc, po zapowiedzi wczorajszej, czekałam chyba na lepszy efekt, tak naprawdę poza 1 oryginalnym samplem, niewiele to się różni od reszty, ale mam nadzieję, że pójdziecie w tym fajnym kierunku, a nie tekstów o niczym, byle się rymowało itd. Ale i tak fajne" - przekonuje użytkownik YouTube.

To nie oznacza, że nie ma propsów - bo takowe są, i to w niezłej ilości:

"ten bit to jest jakiś kosmos giga sztos nuta" - chwali internauta.

"Ale dobre, zawsze tak mam że po 3 razie jakoś to lepiej siedzi, a to siedzi genialnie" - dodaje inny.

Trzeba oddać Yachowi, że pomysł na piosenkę jest świetny. I teraz może się pochwalić, że był pierwszym polskim twórcą, do którego dograł się Post Malone!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
requer,zgłoś
Ten bit to jakiś kosmos, giga sztos nuta
Odpowiedz
1like0dislike
Komentarze (1)
arrow
"Krzysztof miał taki system". Montażystka Gonciarza przerywa milczenie