Żabson u Kuby Wojewódzkiego

Żabson u Wojewódzkiego o seksoholizmie, wiejskich rapsach i polityce

Źródło zdjęć: © Instagram @kuba_wojewodzki_official / Instagram @kuba_wojewodzki_official
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.04.2021 13:13

6 kwietnia na kanapie u Króla TVN-u zasiedli Sławomir Peszko i Żabson. Powiedzieć, że jeden z najpopularniejszych polskich raperów opowiadał o "Ziomalskim Mixtape", to jak nic nie powiedzieć. Sprawdźcie, dlaczego ta rozmowa przejdzie do historii!

Od ostatniej wizyty Żabsona na kanapie u Kuby Wojewódzkiego minęły trzy lata. Kiedy raper był u dziennikarza w 2018 roku, miał jeszcze długie włosy. – Dla mnie jest niesamowite, że ty wyglądasz tak samo jak ostatnio – powiedział do Kuby naczelny ziomal kraju zaraz po wejściu do programu. Król TVN-u na moment zaniemówił, po czym odpowiedział raperowi: – O k*rwa. Bo ja śpię w formalinie.

Król TVN-u chciał się dowiedzieć od Żabsona, dlaczego raper zmienił swój image: – Skąd w ogóle pomysł na wąsy? Bo tak wyglądasz trochę jak kolumbijski hydraulik – powiedział Kuba, na co Żaba odparł, że swoją stylówą nie przypomina hydraulika, tylko dostawcę pizzy z Meksyku, który chce cię okraść zaraz po tym, jak dajesz mu hajs za zamówienie [klask klask klask]. A to był dopiero początek rozmowy.

"Kuba Wojewódzki". Czy Żabson zostanie projektantem mody?

Żabson wyjawił, że nie planuje się zająć na poważnie modą, choć interesuje się tą branżą, jeździ na pokazy i ma talent do łączenia oryginalnych outfitów. – To jest taka dziedzina, że trzeba się w nią zaangażować tak samo jak w muzykę [...]. Trzeba oddać temu całe serce. Jeżeli miałbym to zrobić, to kiedy skończyłbym już z muzyką. A kiedy skończę z muzyką, będę chciał już coś chillowego robić.

"Kuba Wojewódzki". Żabson o uzależnieniu od seksu

Kiedy rozmowa w programie zeszła na "Ziomalski Mixtape", Kuba zagaił Żabsona o kawałek "Seksoholik": – Czy ty jako jeden z nielicznych zrobiłeś coming out, że jesteś uzależniony od seksu? – zapytał Wojewódzki, a raper odparł: – Myślę, że tak. Przy tym w tym kawałku podkreślam, że antykoncepcja to jest bardzo ważna sprawa.

Fajne jest w kawałku, który wydaje się śmieszny i zabawny [...] przekazałem to, że jednak ja zawsze używam prezerwatyw i że antykoncepcja jest ważna [...], bo w polskich szkołach nie zawsze się o tym wspomina. Przede wszystkim młodzież myśli, że antykoncepcja jest jedynie po to, by zapobiec ciąży, a jednak są inne choroby… nie żeby ciąża była chorobą!

- Żabson

Żabson - SEXOHOLIK

Kuba Wojewódzki zapytał Żabsona, czy ten nie ma "rezerwowej" dziewczyny na wypadek, gdyby obecna partnerka rapera miała okres i nie mogła współżyć. – Kiedy jestem już w związku, staram się być w porządku – odparł Żabson, dodając: – Jestem szczery w uczuciach. Jak już się zakochuję, staram się trzymać tego, bo uważam, że jeśli się nie trzymasz tego, to po co ten związek?

"Kuba Wojewódzki". Żabson o rapie ze wsi

Król TVN-u chciał wiedzieć, dlaczego Żabsonowi marzy się artysta hip-hopowy ze wsi. – Bo ja jestem fanem naturalizmu – odparł raper, dodając: – Bardzo mi się podoba, kiedy nie ma wstydu, a raczej duma [...]. Chciałbym podkręcić styl wiejski na maksa! [...] W Stanach styl country rap osiąga popularność. Mi brakuje kogoś, kto by tym wiejskim slangiem powjeżdżał, bardziej takich słów użył wiejskich.

Uważam, że w rapie język powinien łamać wszelkie granice. Powinien się zmieniać. Powinny być błędy językowe wręcz, neologizmy [...]. Chciałbym takiego rapera, który z dumą opowie, że on się wychował na tej wsi, jeździł traktorem.

- Żabson
trwa ładowanie posta...

"Kuba Wojewódzki". Czy Żabson przejmuje się tym, co dzieje się w Polsce?

Kuba zapytał Żabsona o kawałek "Młody Boss", na którym Żabson nawija, że pier*oli każdy rząd. – To pierwszy twój społecznie zaangażowany utwór – stwierdził Wojewódzki, na co raper odparł, że ten kawałek rozpoczął w jego karierze serię społecznie zaangażowanych piosenek. Na koniec rozmowy Kuba zadał Żabsonowi najciekawsze pytanie wieczoru: – Ciebie w ogóle Polska obchodzi?

No oczywiście, że mnie [Polska] obchodzi, bo mieszkam w tym kraju i przede wszystkim wydaje mi się, że do nas, do młodych ludzi, należy nasza przyszłość, bo tak naprawdę to, co się będzie działo za dwadzieścia lat to tak naprawdę my musimy sprawić, żeby było dobrze lub możemy to olać i będzie niedobrze prawdopodobnie. Więc mnie bardzo obchodzi Polska, dlatego nagrałem ten kawałek ["Młody Boss"].

- Żabson

Żabson świetnie poradził sobie u Wojewódzkiego i nie wyłożył się na prowokujących pytaniach. Jestem pod wrażeniem, że raper tak dużo mówił, jak ważne jest stosowanie antykoncepcji i dlaczego warto być lojalnym w związku. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to temat seksoholizmu – problem był potraktowany po macoszemu, przez co nie wybrzmiał tak poważnie, jak powinien wybrzmieć.

Pozostańmy w temacie rapowych newsów. Czy widzieliście najlepsze memy i komentarze po "Patoreakcji" Maty?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4