trendy
Twitter zapomniał chronić prawa autorskie. Ludzie wrzucają całe filmy
Apple wywaliło aplikacje rosyjskiego banku. Rosjanie sprzedają UŻYWANE iPhone'y z APKĄ za krocie

Apple wywaliło ze sklepu aplikację rosyjskiego banku. Rosjanie już sprzedają UŻYWANE iPhone'y z zainstalowaną APKĄ

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,13.04.2022 09:25

Apple wreszcie wzięło się za rosyjskie banki. Ostatnio usunęli definitywnie apkę popularnego SberBanku. Co zrobili przedsiębiorczy Rosjanie, gdy dowiedzieli się o tym, że aplikacja, nawet usunięta z App Store, działa nadal na ich iPhone’ach? Wystawili je na ichnie Allegro za krocie xD

bGxBeHAP

Za naszą wschodnią granicą trwa aktywny konflikt zbrojny. Tysiące osób straciło swoje życie, a miliony musiały uciekać ze swoich domów. Zachodnie firmy bojkotują Rosję, odcinają ją od m.in. dostaw elektroniki czy usług cyfrowych. Apple prawie natychmiastowo zaprzestał sprzedaży swoich sprzętów. Teraz przyszedł czas na drugą rundę sankcji.

Apple usuwa apkę popularnego banku

Usuwane sukcesywnie są też rosyjskie aplikacje. Jedna z nich, tj. banku SberBank Online, nie jest już dostępna na App Store. Dodajmy, że SB jest najpopularniejszy w Rosji i w połowie należy do władz Federacji Rosyjskiej.

Oświadczenie SberBank Online
Oświadczenie SberBank Online (Telegram)

Uwaga: firma prawie od razu ogłosiła, że zainstalowane aplikacje nadal będą bezproblemowo działały na każdym iPhone’ie. To tylko standardowe działanie w sklepie Apple, nie pierwszy raz taka sytuacja się wydarzyła. Pamiętacie Flappy Birda? No właśnie.

bGxBeHAR

Na razie więc mamy niedostępną już do pobrania aplikację popularnego rosyjskiego braku SberBank Online i rzeszę osób, która ma tę aplikację na swoich iPhone’ach.

I co? Rosjanie sprzedają iPhone’y z apką SberBank Online xD

Na rosyjskim odpowiedniku OLX-a pojawiło się sporo aukcji z iPhone’ami, które mają zawierać zainstalowaną aplikację SberBanku. Ceny niektórych powalają. Znalazłem aukcję, na których ktoś chciał około 22 tys. złotych (!!!) za iPhone’a 13 Pro 256 GB. Nawet nie Pro Max!

Abyście łatwiej ogarnęli ceny: 100 tys. rubli to około 5,1 tys. zł. A teraz zapraszam na cenowe szaleństwo:

bGxBeHAT
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online (Avito)
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online (Avito)
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online (Avito)
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online
Ceny iPhone'ów z apką SberBank Online (Avito)
Ceny iPhone'ów z apką SberBank są niesamowite
Ceny iPhone'ów z apką SberBank są niesamowite (NFKRZ , Instagram)

Powyżej łapcie Stories NFKRZ'a, od którego rozpoczął się ten cały tekst.

bGxBeHAZ

Jak teraz działa SberBank?

Na Telegramie SberBanku widnieje ich ogłoszenie, w którym teraz proszą o używanie przeglądarkowej wersji apki banku na telefonach. Proszą też, aby klienci korporacyjni nie usuwali swoich apek - bo wiecie, na nich zarabia się najwięcej.

Dostosowaliśmy internetową wersję SberBank Online do użytku na urządzeniach mobilnych, a także pracujemy nad alternatywnymi sposobami wygodnej dystrybucji aplikacji dla klientów.

Dla sprawnego działania aplikacji mobilnej SberBusiness zalecamy, aby klienci korporacyjni nie usuwali aplikacji mobilnej ze smartfonów i tabletów.

bGxBeHBa

Jeśli planujesz pobrać naszą aplikację, ale jeszcze tego nie zrobiłeś, nadszedł czas - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

To pokazuje dwie ważne sprawy

Gdy dostęp do jakiegoś dobra zmniejsza się gwałtownie, to ludzie tracą głowy. Nie wiemy, czy ktoś kupi używanego iPhone’a za worek gotówki tylko dla jednej aplikacji. Z drugiej strony, bank już znalazł obejście do całego problemu - więc może trzeba atakować sankcjami bardziej bezpośrednio, aniżeli za pomocą usuwania apek?

Źródło: AppleInsider.ru, PlusWorld.ru, NFKRZ

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Influencer wykorzystał dziecko do pracy. Zapłaci wysoką karę