trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
Problemy z dostępnością komputerów Apple?

Nawet CEO APPLE ostrzega przed brakiem sprzętu

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.04.2021 09:00

Kiedy Tim Cook, CEO Apple mówi że będzie źle, to możemy szykować się na najgorsze.

Problemy z brakiem półprzewodników to coś, o czym pisałem już tydzień temu. W skrócie, fabryki nie są w stanie otrzymać kluczowego komponentu do żadnej elektroniki. A jeżeli nie mogą otrzymać komponentów, to i nie mogą produkować nic. Tyle że do tej pory słowa ekspertów były uważane za coś, co „może się stać, ale nie musi”.

Co Tim Cook myśli o problemach z półprzewodnikami?

Dyrektor naczelny Apple podczas rozmowy z BBC ostrzegł, iż możemy spodziewać się problemów z dostępnością sprzętów od firmy spod logo nadgryzionego jabłuszka w tym roku.

Oczekujemy mieć problemy z podażą, a nie popytem

Na ludzkie: problemem nie będzie to, że wszyscy chcą kupić MacBooka. Problemem będzie to, że nikt nie będzie w stanie go łatwo kupić.

Największe problemy będą z dostaniem Maków (MacBook i iMac) oraz iPadów. Najprościej pisząc: wszystkiego, co obecnie zawiera nowy czip M1. Według pogłosek już w czerwcu mogliśmy zobaczyć jego następcę: M1X lub M2.

Tim Cook dodał też, że trudno przewidzieć dokładnie, kiedy powróci dostępność półprzewodników.

Kupujcie Maki i iPady?

Tak. Jeżeli nie mogliście się zdecydować na zakup nowego sprzętu od Apple z czipem M1, to warto się pośpieszyć. Nie da się przewidzieć dokładnej daty, kiedy kurek ze sprzętem zostanie zakręcony. Mniej sprzętu na rynku oznacza, że ceny pójdą w górę.

Ile potrwają braki sprzętu? Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Spójrzcie na rynek kart graficznych. Półprzewodników prawie nie ma, popyt jest ogromny, a ceny w niedługim czasie poszły do góry nawet 3-krotnie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?