Misia Furtak

Agata Duda wymownie podsumowana przez Misię Furtak w piosence "Agata"

Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram, Misia Furtak
Anna RusakAnna Rusak,25.11.2021 12:35

Tylko nie regulujcie odbiorników. Pierwsza Dama musi mieć szansę, by się wypowiedzieć.

Misia Futrak w piątek 26 listopada wypuści swój drugi album "Wybory". Chwilę przed premierą w serwisach streamingowych pojawił się utwór "Agata" i jeśli go przesłuchaliście, to wiecie, że jest dość… wyjątkowy.

"Agata" to 33 sekundy ciszy. Tak, nie musicie sprawdzać, czy przypadkiem nie popsuły wam się słuchawki lub nie wyciszył dźwięk. Te 33 sekundy dość wymownie odnoszą się do postawy Agaty Dudy. Chyba ciężko byłoby powiedzieć, że Pierwsza Dama jest gadułą, mającą opinię na każdy temat, prawda?

Agata

Andrzej i jego narty

Razem z "Agatą" mogliśmy też posłuchać singla "Jest z nami", który z kolei jest pewnym komentarzem Misi odnoszącym się do prezydenta Andrzeja Dudy i jego miłości do sportów zimowych. Fajnie tak czasem beztrosko poszusować sobie na nartach, nie?

"wiemy, że jest z nami prezydent/z białego puchu serce ma/każdego dnia wygląda/czy to już ten czas/by ponad linią lasu/jechać jeszcze raz"

Misia Furtak "Jest z Nami"

Album o tym, co wokół

Właściwie spora część płyty Misi Furtak "Wybory" jest naznaczona jakimiś politycznymi odcieniami, choć sama artystka mówi, że nie jest to "album polityczny". Znajdziecie jednak na nim utwory, których nie da się odkleić od tego, co burzyło i wciąż burzy nasze społeczeństwo.

Przywołajmy chociażby jeszcze singiel "Na co mówisz zważ", który bezpośrednio odnosi się do ministra Czarnka i jego komentarza w sprawie dziewczynek, otyłości i lekcji WF-u. Przypomnijmy może jeszcze te słowa: "Chcemy dołożyć dodatkowe zajęcia (SKS-u), zwłaszcza skierowane do dziewcząt, bo tu jest większy problem".

Misia Furtak - Na to co mówisz zważ (Official Music Video)

"To nie jest album "polityczny". Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 – stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. Czułam, że osaczała mnie sytuacja społeczna i polityczna. Bo jestem kobietą. Bo wolność jest dla mnie jedną z najważniejszych wartości. Bo od krzywdy i okrucieństwa nie można odwracać wzroku. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?"

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2