trendy
Twitter zapomniał chronić prawa autorskie. Ludzie wrzucają całe filmy
Nastolatkowie ukarani za znieważenie prezydenta

Surowa Polska. "J*bać Dudę" ukarała dwoma miesiącami prac społecznych

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.06.2021 11:37

Jeśli ciekawiło Was, ile kosztuje znieważanie prezydenta Polski, to Sąd Okręgowy w Kaliszu odpowiedział na to pytanie. Właśnie zapadł wyrok w sprawie trzech młodych mężczyzn, którzy na imprezie wykrzykiwali wulgarne hasła wobec Andrzeja Dudy.

bGxwraEP

Dotarliśmy do finału procesu trzech nastolatków, którzy rok temu poszli w tango z okazji zakończenia roku szkolnego (wraz z ok. 50 koleżankami i kolegami), co nieco dziabnęli i w pewnym momencie zabawy zrealizowali "genialny" pomysł. Otóż zdobyli plakat wyborczy z podobizną Andrzeja Dudy, pocięli go [plakat, a nie prezydenta jbc] i wykrzykiwali obelżywe hasła pod adresem głowy państwa.

Cała sytuacja miała miejsce w Sulmierzycach w powiecie krotoszyńskim (Wielkopolska). No i nikt zapewne nie dowiedziałby się głupim wybryku imprezowiczów, gdyby nie to, że na spotkaniu bawił się syn radnej z ramienia PiS. Kiedy chłopak obudził się rankiem po zakończonej imprezie, uznał, że świetnym pomysłem byłoby wygadanie się mamie, co zobaczył na spotkaniu ze znajomymi ze szkoły.

bGxwraER

Z plenerowej imprezki przed oblicze sądu

Radna PiS zrobiła to, czego można było się po niej spodziewać, czyli zgłosiła sprawę na policję. W efekcie organy ścigania dopadły dwóch 19-latków i 20-latka, po czym odbył się ich proces. Sąd uznał Mikołaja S., Makarego M. i Wojciecha R. za winnych znieważenia prezydenta poprzez używanie pod jego adresem obelżywych wyzwisk. Całą trójkę skazano na dwa miesiące prac społecznych po 20 godzin.

Prokuratura chciała surowszej kary

Obrońcy młodych mężczyzn wnioskowali o uniewinnienie, ale prokuratura domagała się surowszej kary – donosi Wirtualna Polska. Prokurator wnioskowała o to, aby nastolatkowie przepracowali na rzecz społeczeństwa sześć miesięcy i zapłacili po 500 złotych na rzecz pokrzywdzonego prezydenta Andrzeja Dudy.

Myślicie, że prezydent ucieszyłby się, gdyby na jego koncie znalazło się 1500 plus?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Influencer wykorzystał dziecko do pracy. Zapłaci wysoką karę