Abp Jędraszewski

Abp Jędraszewski w liście z okazji adwentu straszy zagrożeniami z Zachodu

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marta MuniakMarta Muniak,28.11.2022 18:00

Metropolita krakowski znany jest z licznych kontrowersyjnych wypowiedzi. Nie raz straszył "ideologią" gender i LGBT. Okazuje się, że radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela również znakomitą okazją do politycznych rozważań.

W Kościele katolickim rozpoczął się właśnie okres adwentu. Dla katolików to radosny czas oczekiwania na narodzenie Jezusa. Z tej okazji arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski napisał list do wiernych, który został odczytany we wszystkich kościołach archidiecezji.

Jędraszewski znany jest z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. Metropolita mówił między innymi, że laicyzacji młodzieży są winne smartfony. Znalazł też rozwiązanie problemu pedofilii w kościele - zakazał księżom przyjmować dzieci w domu.

Duchowny dużo miejsca w swych rozważaniach poświęca "ideologii" LGBT i gender. Nie inaczej było tym razem. W liście pasterskim Jędraszewski przestrzegał przed zagrożeniami z Zachodu. Duchowny płynnie przechodzi od tematu agresji Rosji na Ukrainę do rzekomych ataków na chrześcijańskie wartości.

(...) Wiele niepokojów budzą także różnego rodzaju naciski wywierane z Zachodu na Polskę, które częstokroć mają charakter czysto ideologiczny, bezsprzecznie wrogi wobec głęboko wpisanego w tożsamość naszej Ojczyzny chrześcijańskiego systemu wartości.

Natomiast to, co staje się przedmiotem naszej wzmożonej troski, gdy chodzi o życie społeczne i narodowe w dzisiejszej Polsce, wynika z postaw niektórych środowisk, które swój ewentualny sukces wyborczy programowo wiążą z przemocą słowną budowaną na oczywistych kłamstwach, fake newsach i półprawdach. Bardzo często ich celem jest również Kościół i jego ewangelizacyjna działalność. Z dawniejszych i bliższych nam czasowo smutnych wydarzeń doskonale wiemy, że droga od przemocy słownej do fizycznej jest niezwykle krótka. Sztucznie wytwarzana atmosfera agresji może prowadzić do czynów przestępczych, zagrażających zdrowiu i życiu drugiego człowieka. Niedawno boleśnie doświadczył tego kierowca księdza biskupa Roberta Chrząszcza.

Jakie środowiska Jędraszewski miał na myśli? Nietrudno się domyślić, że chodzi o polityczną opozycją w stosunku do rządzącego Prawa i Sprawiedliwości...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0