How much is your outfit

Youtuber sprawdził, co noszą nastolatkowie z Warszawy. "Kurtka za 8 TYS. PLN"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.11.2021 11:52

Zastanawiacie się, czy buty za 200 złotych są warte swojej ceny? Takich problemów nie ma młodzież ze stolicy, która wystąpiła na filmie autorstwa "The Unknown Vlogs".

"The Unknown Vlogs" jest zagranicznym youtuberem, który zgromadził na swoim kanale ponad 800 tys. subskrybentów. Jego filmy cieszą się popularnością wśród osób zajawionych na punkcie streetwearu. Twórca przygląda się trendom w modzie ulicznej i to w bardzo dosłownym znaczeniu - aby zrealizować jakiś materiał, bierze kamerę i wychodzi na miasto, pytając napotkanych ludzi, co noszą na sobie.

W listopadzie "The Unknown Vlogs" odwiedził Polskę, aby przyjrzeć się temu, jakie marki królują wśród nastolatków ze stolicy. Youtuber zrealizował materiał z fanami w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Film polega na tym, że każda osoba pokazuje do obiektywu kamery poszczególny element outfitu i podaje jego cenę. Na koniec poznajemy sumaryczną wartość całego zestawu.

Jest się w czym pokazać na mieście

Warszawska młodzież występująca w materiale zna się na tym, co trenduje w świecie streetwearu. Bohaterowie nagrania często wymieniają takie marki jak MISBHV, Rick Owens, Moncler, Gucci, Nike. Wartość outfitów jest adekwatna do nazw wymienianych marek. Kurtka za ponad 8 tys. złotych, buty za 3 tys. złotych czy okulary za ponad 9 tys. złotych raczej na nikim wśród osób na nagraniu nie robią wrażenia.

How Much is Your Outfit? POLAND Warsaw

Nie tylko luksusowe marki

Warto podkreślić, że to nie jest tak, iż wszystkie osoby występujące na nagraniu chodzą w outficie za ponad 20 tys. złotych. Wiele nastolatków jest dumnych z tego, że ubiera się w ciuchy z lumpa lub z Vinted. Młodzi starają się tworzyć własny styl, np. łącząc markowy element odzieży z ciuchem z drugiej ręki.

W Polsce to już było

Filmy typu "How much is your outfit" zazwyczaj cieszą się dużą popularnością i często wzbudzają kontrowersje - osoby, które nie wiedzą, czym jest streetwear, nie rozumieją, jak można wydać na kurtkę kilka-kilkanaście tys. złotych. Dobrze to widać po reakcjach, które swego czasu wzbudził film polskiego youtubera CzuuXa - obecnie ma on ponad 500 tys. wyświetleń.

OUTFITY ZA 20/30 KOŁA: How much is your outfit WARSZAWA edition

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 44
  • emoji ogień - liczba głosów: 15
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 18
  • emoji smutek - liczba głosów: 16
  • emoji złość - liczba głosów: 13
  • emoji kupka - liczba głosów: 107
TenFajjny,zgłoś
Po co im te drogie buty z chin. W ccc lub deichan mam takie same NAJK za 150zl ;)
Odpowiedz
2Zgadzam się11Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
123
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się