strajk-kobiet
"Zabity przez indoktrynację, nietolerancję i poniżanie". Aktywiści LGBT+ udają zmarłych przed Ministerstwem Edukacji i Nauki
Wyrok ws. Gosi z Limanowej

18-latka oskarżona o ORGANIZACJĘ Stajku Kobiet w Limanowej jest NIEWINNA

Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.08.2021 14:50

"Jeszcze sądy działają, jeszcze prawo jest prawem, a nie pisowskim wymysłem" - tak napisał krakowski oddział Strajku Kobiet. Wreszcie otrzymaliśmy kolejny pozytywny wyrok ws. nękania młodzieży - bo ktoś był na tyle odważny, aby zaprotestować przeciwko wyrokowi TK. Co się stało w Limanowej?

bFFaGjfT

Szybki skrót wydarzeń, które doprowadziły do tego, gdzie jesteśmy obecnie: młoda, bo wtedy 17-letnia, Gosia zorganizowała 27 października 2020 roku dwie manifestacje na rynku w swojej miejscowości - Limanowej. Uczestnicy byli kulturalni, chociaż posiadali banery krytykujące PiS.

9 miesięcy w rozprawach

Żeby pokazać Wam skalę problemu: cała sprawa toczy się już od dziewięciu miesięcy. Najpierw Gosia otrzymała zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sanepidzie. W połowie stycznia miejscowa policja skierowała wniosek o ukaranie nastolatki do sądu.

bFFaGjfV

W lutym zapadł wyrok wydany zaocznie, czyli bez stron. Wtedy była winna (uwaga) "naruszenia przepisów zakazujących organizowania zgromadzeń powyżej pięciu osób w czasie epidemii COVID-19 oraz niezgłoszenia manifestacji w urzędzie", co samo w sobie było dość podłe. Sorry, ale to jest gorsze: dostała wyrok na trzy dni przed swoimi 18. urodzinami. Miała otrzymać naganę za sprzeciw władzy i organizację strajku w swoim mieście.

Dalsza część polskiego kabaretu? Nasza bohaterka odwołała się od wyroku! W maju sprawa została umorzona, ale zgodnie z prawem miejscowa policja mogła się odwołać - i zrobiła to. Nikt z limanowskiej policji nie chciał podać uzasadnienia decyzji jak pisze Wyborcza.

Teraz jesteśmy na finiszu. Na szczęście dzisiaj ta sprawa została zakończona:

bFFaGjfX

Małgorzata z Limanowej NIE zostanie ukarana za organizację Strajku Kobiet w Limanowej

Jak pisze miejscowa prasa: sąd podtrzymał wyrok z maja, który obecnie jest już prawomocny. Sprawa w sanepidzie w Limanowej również powinna być umorzona na dniach.

Na stronie Krakowskiego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet od razu pojawiły się gratulacje dla 18-latki:

Gosia prawomocnie jest niewinna !!!

Jeszcze sądy działają, jeszcze prawo jest prawem, a nie pisowskim wymysłem 💙

Brawo Gosiu! Jesteś niesamowitą młodą kobietą, waleczną i mądrą. Nigdy się nie poddawaj i walcz o to co uznasz za ważne dla Ciebie. I pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć. NIGDY NIE BĘDZIE SZŁA SAMA!

Nie zaszkodzi dodać jeszcze jednego szczegółu. Jak podaje krakowski oddział Wyborczej na rozprawę… nie przyszedł żaden oskarżyciel posiłkowy, czyli ktokolwiek z policji z Limanowej.

bFFaGjgd

I właśnie tyle szacunku mają niektóre oddziały policji do obywateli. Realnie przedłużyli okres nerwów młodej dziewczynie, aby na końcu mieć gdzieś całą sprawę. Ciekawe, co rzeczniczka prasowa policji w Limanowej miałaby teraz do powiedzenia o całej sytuacji.

Źródło: 1 2 

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Przemoc domowa? Według PAPIEŻA Franciszka jest niemal SATANICZNA