strajk-kobiet
"Zabity przez indoktrynację, nietolerancję i poniżanie". Aktywiści LGBT+ udają zmarłych przed Ministerstwem Edukacji i Nauki
strajk kobiet

14-letni Maciek Rauhut ma stanąć przed sądem. Bo... udostępnił post o Strajku Kobiet

Źródło zdjęć: © PAP
MTB,
21.11.2020 08:31

Maciej Rauhut, uczeń ósmej klasy podstawówki, udostępnił post o "karpkowickim spacerze" organizowanym przez Strajk Kobiet. Teraz stanie przed sądem dla nieletnich, a od policjantów miał usłyszeć, że grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

bFPdaSwj

Niedługo po udostępnieniu posta o "karpkowickim spacerze" do domu Maćka zapukała policja. Jak podaje "Nowa Trybuna Opolska", chłopak twierdzi, że był zastraszany przez policjantów. Funkcjonariusze mieli wskazywać, że 14-latek nawołuje do nielegalnych protestów (rząd, z powodu pandemii, wprowadził zakaz zgromadzeń) i zagrozić, że może trafić do więzienia na 8 lat.

Ponieważ chłopak jest nieletni, nie mógłby odbyć całej kary w więzieniu. W jego przypadku wyrok skazujący oznaczałby, że spędzi 4 lata w poprawczaku i 4 lata w więzieniu - kiedy już skończy 18 lat. Oczywiście to wszystko przy założeniu, że otrzymałby maksymalny wymiar kary.

Maciek już oficjalnie wypowiedział się na ten temat. Jak zapowiada, nie da się zastraszyć policji - choć konsekwencje, które mu grożą, brzmią bardzo poważnie.

bFPdaSwl

- Informacje o karpkowickim spacerze udostępniło na Facebooku około 300 osób, a wniosek do sądu będzie skierowany tylko przeciwko mnie. Policja z jednej strony mówi, że działała profilaktycznie, a z drugiej kieruje sprawę przeciwko mnie do sądu. Ładna mi profilaktyka - powiedział.

Jakie "działaniach profilaktycznych" ma na myśli Maciek? Policjanci mieli poinformować nastolatka i jego rodziców, że jeśli chłopak pojawi się na proteście, zostanie uznany za jednego z jego organizatorów.

O sprawie zawiadomili też wychowawczynię 14-latka i skierowali sprawę do sądu. Wszystko to w ramach "rozmowy profilaktyczno-informującej" - tłumaczyła sierż. sztab. Ewelina Karpińska, rzeczka krapkowickiej policji. Jej pełną wypowiedź cytuje onet.pl.

bFPdaSwn

- W rozmowie z matką chłopca policjanci poinformowali o aktualnych przepisach prawa dotyczących zakazu organizacji zgromadzeń. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich z dnia 26 października 1982 r., o tym zdarzeniu poinformowana została też dyrekcja szkoły. Całość zebranych informacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich - czytamy.

Maciej Rauhut nie zamierza się jednak poddawać. Jak przekonuje, będzie dalej udostępniał na Facebooku różne treści, bo ma prawo do wyrażania własnych poglądów. Deklaruje też, że będzie nadal walczył o prawa kobiet.

A jeśli mowa o walce o prawa kobiet... Ministerstwo Edukacji Narodowej, dyrektorzy szkół i nauczyciele (oczywiście nie wszyscy, ale wielu) zabraniają uczniom używania symbolów Strajku Kobiet. Wyjaśniamy, czy mają do tego prawo.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
MGTOW,zgłoś
Policja postąpiła źle, ale ten chłopak ma już od młodości zadatki na pantoflarza i sługusa kobiet! Feminizm gnębi mężczyzn. Nie popieram dyskryminacji kobiet, ale mam inny pogląd - chłopcy i mężczyźni nie powinni wspierać kobiet. Nie powinni. Kobiety niech radzą sobie same, a ich problemy nie powinny w ogóle obchodzić mężczyzn i chłopców (w tym tego 14-latka, który chce walczyć o prawa kobiet). Niech poczyta sobie o dyskryminacji mężczyzn i ruchu MGTOW (Men Going Their Own Way). Chodzi o to, że mężczyźni z tego ruchu odcinają się od kobiet. Nje dyskryminują kobiet, ale się od nich odcinają j nie pomagają im.
Odpowiedz
4
like
0
dislike
anna,zgłoś
Brawo Maciek .
Odpowiedz
1
like
4
dislike
Komentarze (2)
arrow
Przemoc domowa? Według PAPIEŻA Franciszka jest niemal SATANICZNA