lifestyle
Nowe burgery w McDonald’s. Powrotu tych ulubieńców się nie spodziewacie
Co irytuje w mieszkaniu ze współlokatorem?

10 MEGA wkurzających rzeczy w mieszkaniu ze współlokatorami

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.03.2021 15:41

Wyjazd na studia zazwyczaj oznacza konieczność zamieszkania ze współlokatorami. To, z jakimi ludźmi będziecie dzielić mieszkanie, jest loterią. W tym artykule zebrałem najgorsze cechy współlokatorów, przez które będziecie rwać sobie włosy z głowy.

W swojej akademickiej "karierze" zwiedziłem wiele studenckich stancji, w kilku mieszkaniach przyszło mi żyć i sporo ludzi w tym czasie poznałem. Doświadczyłem większości blasków i cieni takiego trybu życia – dzielenia kuchni, łazienki, przedpokoju z innymi ludźmi o odmiennym charakterze, przyzwyczajeniach i nawykach.

Ze współlokatorami trzeba się dogadać. Absolutnym priorytetem jest ustalenie podziału obowiązków, czyli grafiku sprzątania. Poza tym warto nawiązać ze swoimi współlokatorami przynajmniej nić przyjaźni, bo w końcu są to ludzie, z którymi korzystacie z tej samej deski sedesowej. Niestety, nawet przy najlepszych chęciach, nie uda Wam się uniknąć problematycznych sytuacji. Zebrałem najgorsze z nich.

Co totalnie wkurza w mieszkaniu ze współlokatorami? [LISTA]

Podkradacz jedzenia

Każdemu może się zdarzyć, że weźmie coś przed przypadek z nie swojej półki. Kiedy jednak zauważam, że z lodówki regularnie znika mi mleko, kolka, pomidorki – a nie przypominam sobie, żeby zagubione jedzonko trafiło do mojego żołądka – zaczynam się zastanawiać, czy nie powinienem zamówić paczki z Caritasu dla współlokatora. A może rozwiązaniem jest montaż miny-pułapki?

Ten cichy, dziwny typ, który jest cichy i dziwny

Kiedy mieszkam z kimś, kogo ostatni raz na oczy widziałem tydzień temu, wyobrażam sobie najgorsze scenariusze. Może jest tak cicho i nie wychodzi z pokoju, bo nie żyje?

Pan Boombox

Przeciwieństwo cichego typa. Nieważne, czy to środa 22:00, czy niedziela rano. Każda pora jest dobra, aby odpalić głośniki i uświadomić sąsiadów o swoim guście muzycznym.

Co irytuje w mieszkaniu ze współlokatorami? SYF!

Fobia na punkcie zmywania naczyń

Przygotowuje obiad na trzy garnki i dwie patelnie, ładuje brudne naczynia do zlewu i mówi Ci w twarz, że to zaraz posprząta. Aha, jasne. Mijają trzy dni i nic nie jest ruszone, a zlew przypomina Kilimandżaro uformowane z zasyfionych garów.

Fobia na punkcie odkurzania

Poznacie go po kotach kurzu uciekających z jego pokoju zawsze, gdy otwiera drzwi na korytarz.

Fobia na punkcie wynoszenia śmieci

Powszechne pytanie w mieszkaniach studenckich – kto wyniesie śmieci? Typowa odpowiedź: – Na pewno nie ja

Fobia na punkcie sprzątania w łazience

Niektórzy współlokatorzy myślą, że szczotka do WC pełni rolę dekoracyjną, zacieki na lustrze powstały tak celowo, a włosy w brodziku sprzątają krasnoludki każdego dnia przed wschodem słońca.

Więcej rzeczy, które wkurzają podczas mieszkania ze współlokatorami

Kolekcjoner śmieci

Butelki po alkoholu, puszki po napojach gazowanych, opakowania po chipsach, pudełka po pizzy, puste słoiki po jedzeniu, zużyte chusteczki... bywają współlokatorzy, którzy traktują śmieci jak obowiązkowy element aranżacji wnętrza. Dzięki temu w Waszym czystym pokoju pojawiają się karaluchy i inne sympatyczne robaczki

Wspólne zakupy? Meh

Jest to typ współlokatora, który dorzuca się do wspólnego papieru toaletowego dopiero wtedy, jak od pół roku podcieracie się liśćmi laurowymi

Gościnny gospodarz

Dzisiaj będzie u niego nocowała dziewczyna. Na weekend przyjeżdża do niego przyjaciel. W poniedziałek znowu wpadnie na noc dziewczyna. We wtorek też. Potem przyjedzie kuzyn. Następnie kuzynka. Ewentualnie sąsiad.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Komentarze (0)
arrow
Transpłciowe kobiety wykluczone. Światowa Lekkoatletyka jest transfobiczna?