10-letni flipper jest dumą rodziców

10-latek flipuje nieruchomościami. Reakcja ojca zadziwia

Źródło zdjęć: © Canva
Weronika Paliczka,
26.02.2024 14:15

Niektóre dzieci w wieku 10 lat kupują chipsy, inne zbierają pieniądze na zabawki. Nataniel Domala jest natomiast flipperem, o czym z dumą opowiada jego ojciec. Jest się czym chwalić?

Rynek nieruchomości zdominowany jest przez działalność flipperów. Niewinnie wyglądające ogłoszenie zawieszane na klatkach schodowych bloków głoszące "kupię mieszkanie od osoby prywatnej, za gotówkę, w każdym stanie" to nie słowa potencjalnego uroczego sąsiada, a flippera, który szuka kolejnej okazji. Część z nich posuwa się do napisania ogłoszenia ręcznie, żeby jeszcze bardziej uwiarygodnić wizerunek.

Flipperzy "czyszczą mieszkania"

Jednym z popularnych działań flipperów jest "czyszczenie mieszkań", czyli doprowadzanie do usunięcia lokatorów. Aby to się udało, podwyższają czynsz do poziomu, który jest niemożliwy do spłaty, a gdy lokator nie płaci, składają wniosek o eksmisję. Kilka lat temu takie osoby były nazywane "czyścicielami kamienic", jednak określenie to miało konotacje negatywne, a flipper brzmi obcojęzycznie, więc jest mniejszym problemem.

Uwagę internautów przykuła Elżbieta Liberda, flipperka, która wystąpiła w programu "Pytanie na śniadanie". Kobieta znana jest ze stwierdzenia, że "deweloperzy mają w Polsce przesr*ne". Mecenas przedstawiła flipping jako cudowne narzędzie na wszelkie bolączki rynku nieruchomości. Jej słowa nie spodobały się m.in. organizacji Miasto jest nasze, która stwierdziła, że "TVP chce renesansu dzikiej reprywatyzacji".

Patryk Słowik, dziennikarz wp.pl, skomentował udział Elżbiety Liberdy w "Pytaniu na śniadanie" na X. "Kilka lat opisywałem warszawską reprywatyzację. Rozmawiałem z ludźmi, których na starość wyrzucano z mieszkań, którym grożono, których 'sprzątano', by sprzedać kamienicę. Nie ma miejsca na to kur*stwo. TVP powinna się wstydzić, że promuje 'sprzątanie' mieszkań z lokatorów". Dziennikarz nie przebierał w słowach: "Ja pierdzielę. Trzeba było wprost powiedzieć, że trzeba 'wyje... wkładkę mięsną, np. poprzez odcięcie mediów albo zamurowanie drzwi i okien', a nie bawić się w banialuki o 'posprzątaniu' i 'uregulowaniu stanu prawnego'. Media publiczne, wstyd".

trwa ładowanie posta...

Nic tak nie łączy rodziny jak wspólne flipowanie

Flipper Daniel Domala przedstawia na TikToku same zalety flippowania. Wraz z nim rynkiem nieruchomości zajmuje się żona, co nikogo nie dziwi. Dziwi natomiast fakt, że flipperem został także 10-letni syn Domali, Nataniel. Chłopczyk ma działać na rynku z ogromnymi sukcesami od trzech lat. W wieku siedmiu lat Nataniel miał zapytać mamę, czy może zostać inwestorem pasywnym.

Dziecko chciało dać rodzicom 2 tys. zł, jednak ci zabrali go do marketu budowlanego, żeby zapłacił za drzwi wejściowe do jednego z mieszkań. Na pierwszej inwestycji Nataniel zarobił 390 zł. Od tego czasu chłopiec brał finansowy udział w remontach kilku mieszkań, a jego fortuna obecnie pozwala na całościowe opłacenie ekipy remontowej, czyli ok. 40 tys. zł.

trwa ładowanie posta...

10-letni flipper chce kieszonkowe

Nataniel nie otrzymuje kieszonkowego od rodziców. Dlaczego? Bo Daniel Domala również nie otrzymywał. "Logiczny" argument, stosowany regularnie, bo "skoro ja nie miałem, to ty też nie będziesz miał". Fajnie, po co zapewniać dziecku lepsze życie, niż miało się samemu? Chłopiec rozmawiał na ten temat z ojcem, mówiąc wprost, że nie jest zadowolony z tej sytuacji i chciałby otrzymywać kieszonkowe. Reakcja ojca? Super, że nie jesteś zadowolony.

Według Daniela Domali brak kieszonkowego wyzwoli w Natanielu kreatywność, dzięki której dziecko będzie zarabiało duże pieniądze. Na miejscu natychmiast pojawili się internauci, którzy wyśmiali mężczyznę. Ich zdaniem flippowanie, którym zajmuje się 10-latek, nie ma nic wspólnego z kreatywnością. Inni natomiast zadają pytanie, skąd chłopiec w wieku siedmiu lat miał 2 tys. zł, skoro nie otrzymuje kieszonkowego. Domala zapewnia, że w ramach prezentów na różne okazje Nataniel dostaje pieniądze, które chowa do skarbonki.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 33
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 14
  • emoji kupka - liczba głosów: 87
wredna,zgłoś
litości,czy dziecko nie moze byc dzieckiem? jakie wartości są ważne w tej rodzinie ? ... kasiorka?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Mario,zgłoś
Artykuł o niczym
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jjjj,zgłoś
Nie da sie tych bredni czytac.
Odpowiedz
10Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 33