Polowanie na potwora z Loch Ness

Potwór z Loch Ness. Poszukiwacze szykują kolejne polowanie

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
22.08.2023 15:45

Fani teorii, że istnieje potwór z Loch Ness, przygotowują się do największej pogoni za stworem od 50 lat. W weekend 26 i 27 sierpnia detektywi amatorzy będą szukać zwierzęcia zarówno na miejscu, jak i online.

Miłośnicy zjawisk nadprzyrodzonych po raz kolejny będą próbowali udowodnić, że potwór z Loch Ness istnieje. Detektywi amatorzy chcą bowiem rozwiązać największą zagadkę Szkocji.

Okazuje się, że poszukiwanie potwora odbędzie się zarówno na miejscu, jak i online. Hobbyści legend związanych z Loch Ness będą mogli oglądać polowanie z całego świata. CNN podaje, że uczestniczyć w wydarzeniu mają ludzie z Japonii czy Nowej Zelandii.

Największe poszukiwana potwora z Loch Ness od 50 lat

Poszukiwacze oraz miłośnicy zjawisk nadprzyrodzonych chcą w sobotę 26 sierpnia ostatecznie skończyć debatę dotyczącą tego, czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje. Przypomnijmy, że legendy dotyczące pieszczotliwie nazywanej Nessie sięgają jeszcze czasów starożytnych. Największą popularność zdobyły jednak po 1933 r., kiedy to w szkockiej prasie napisano o zaobserwowaniu smoka lub prehistorycznego potwora.

trwa ładowanie posta...

Jak czytamy na cnn.com, Paul Nixon, kierownik Centrum Loch Ness, powiedział w wywiadzie telefonicznym, że ok. 100 wolontariuszy będzie szukać oznak życia na brzegach samego jeziora, podczas gdy mniej więcej taka sama liczba będzie badać to miejsce zdalnie. Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu online wciąż mogą do niego dołączyć. Ich zadaniem będzie obserwowanie nagrań z czterech kamer, które znajdą się w strategicznych miejscach wokół jeziora.

Wolontariusze będą obserwować wodę. Jeśli coś zauważą, miejmy nadzieję, że to sfilmują, a następnie prześlą na nasz portal internetowy

- Paul Nixon, kierownik Centrum Loch Ness

Paul Nixon podkreśla również, że zorganizowane poszukiwania Nessie będą największe w historii. Zespół wolontariuszy ma na celu przeszukać szkockie wody tak dokładnie, jak nigdy wcześniej. CNN donosi, że każdego ranka detektywi amatorzy otrzymają instrukcje od założyciela Loch Ness Exploration (LNE) Alana McKenna. Dowiedzą się, na co dokładnie mają zwrócić uwagę.

Myślicie, że miłośnicy potwora z Loch Ness coś odkryją?

Źródło: edition.cnn.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2