coursera

Coursera, czyli aplikacja, na której znajdziecie kursy online z najlepszych uniwersytetów na świecie

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Zofia WilczuraZofia Wilczura,28.06.2021 11:55

Wyjazd na studia za granicę dla niektórych jest niemożliwy z różnych powodów. Czasami taki wyjazd wiąże się ze zbyt dużymi kosztami, czasami nie pozwala nam na to sytuacja rodzinna. Na szczęście są różne rozwiązania dla ludzi, którym zależy na dobrym wykształceniu i to nie wychodząc z domu! Poznajcie Coursera

Coursera współpracuje z ponad 200 uniwersytetami i firmami, aby wspomóc młodych ludzi na ścieżce edukacji. Na liście dostępnych kursów znajdziecie wykłady profesorów z Yale, Stanfordu, Columbii, NYU, czy Bocconi, ale oprócz tego również kursy prowadzone przez ludzi z Microsofta, Google, IBM i Amazona. W ofercie Coursery znajdują się bezpłatne kursy, płatne kursy i studia dyplomowe/podyplomowe online.

Ekstra rzeczą jest to, że wybór kierunków jest naprawdę ogromny. Od nauki języka, przez naukę obsługi Pythona, czy Javy do historii sztuki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Proponowane kursy trwają od jednego dnia do kilkunastu miesięcy i możecie brać udział w kilku kursach jednocześnie. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

A po co to komu? Otóż jest to wspaniała rzecz, którą można sobie wpisać między innymi do CV. Jest to relatywnie prosta forma zdobywania wiedzy i doświadczenia, a przy okazji naprawdę dobra zabawa. Coursera daje Wam możliwość zdobycia wiedzy na miliony tematów, a przy okazji pozwala na sprawdzenie, czy wybrana ścieżka zawodowa jest odpowiednia dla Was. Braliście już udział w jakimś ich kursie?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0