Zła wiadomość dla Przemysława Czarnka

Zła wiadomość dla Czarnka. W tle konflikt z nauczycielami

Źródło zdjęć: © YouTube - Ministerstwo Edukacji u Nauki / YouTube
Natalia Witulska,
04.09.2023 10:45

Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie żyją w zgodzie. Pedagodzy protestują, narzekają na wakaty i zbyt niskie pensje. Szef MEiN natomiast uważa, że nauczyciele nie mają na co narzekać.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uważa, że polska oświata nigdy nie miała się lepiej. Szef MEiN nie widzi problemów, jakie zgłaszają mu nauczyciele oraz uczniowie.

ZNP od 1 września protestuje i podkreśla, że pensje dla edukatorów są zbyt niskie. Zwraca również uwagę na fakt, że w roku szkolnym 2023/2024 może zabraknąć nauczycieli, co będzie skutkowało przepracowaniem tych, którzy nadal z pracy nie odeszli. Mimo głoszonej przez ministra Czarnka propagandy, jakoby w oświacie niemal niczego nie brakowało, społeczeństwo ma inne zdanie.

Sondaż i zła wiadomość dla Przemysława Czarnka

Telewizja rządowa oraz głoszona tam propaganda o kraju mlekiem i miodem płynącym nie trafia do wszystkich Polaków. Okazuje się bowiem, że ponad połowa społeczeństwa nie zgadza się ze słowami ministra edukacji Przemysława Czarnka, jakoby nauczyciele zarabiali wystarczające pieniądze.

Z sondażu opublikowanego przez radiozet.pl wynika, że 54 proc. pytanych Polaków uważa, że nauczyciele zarabiają za mało. Serwis informuje, że IBRiS zadał ankietowanym pytanie: "Jak ocenia pan/pani wysokość zarobków nauczycieli w Polsce?" Tylko 3,6 proc. osób, które wzięło udział w ankiecie, odpowiedziało, że są "raczej za wysokie". Odpowiedzi "zdecydowanie za wysokie" nie wybrał żaden pytany.

Przemysław Czarnek mówi, czy zakaże smartfonów w szkołach

Jedynie 28,1 proc. osób, które odpowiadały na pytanie IBRiS, uważa, że nauczyciele zarabiają wystarczająco. Wyraźnie widać, że powtarzane przez Przemysława Czarnka na okrągło słowa o tym, że pensje edukatorów wzrosły od 2015 r. o 100 proc., nie trafiają do wszystkich.

Źródło: radiozet.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 14
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
EMERYT,zgłoś
PANIE Broniarz gdzie był KOMUNISTYCZNY zwiazek Z N P gdy przez 4 lata rzadow Platformy I PSL NAUCZYCIELE nie DOSTALI ani GROSZA podwyzki CO wtedy było wam dobrze ? min. CZARNEK to najlepszy minister dlatego to BOLI CZERWONYCH I PLATFORMY ...... TAKA PRAWDA
Odpowiedz
0Zgadzam się15Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
sobol,zgłoś
czarnek mejza kukiz i to wystarczy żeby olać tych "ludzi"
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
nauczyciel,zgłoś
minister strachu przed reformami
Odpowiedz
7Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7