Kandydatka Konfederacji do Sejmu z bulwersującą odpowiedzią

Zapytano ją o aborcję. Kandydatka Konfederacji zbulwersowała odpowiedzią

Źródło zdjęć: © Twitter - Łukasz Olejnik / Canva, Twitter
Natalia Witulska,
25.09.2023 12:15

Ewa Zajączkowska-Hernik to kandydatka do Sejmu z list Konfederacji. W niedzielę 24 września brała udział w programie TVN24 "Czas Decyzji: Debata 2023. Wybory Kobiet". Spytana o aborcję udzieliła szokującej odpowiedzi.

W niedzielę 24 września Monika Olejnik prowadziła w TVN24 debatę. Brały w niej udział kandydatki do Sejmu. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat aborcji. Przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Gajewska zadała pytanie reprezentantce Konfederacji. Odpowiedź Ewy Zajączkowskiej-Hernik zbulwersowała społeczeństwo.

Kandydatka Konfederacji o aborcji

Podczas debaty prowadzonej przez Monikę Olejnik kobiety rozmawiały na ważne tematy dotyczące życia Polek i Polaków. W pewnym momencie rozpoczęła się konwersacja dotycząca aborcji. Aleksandra Gajewska, kandydatka do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, zadała pytanie Ewie Zajączkowskiej-Hernik z Konfederacji.

- Państwo chcą zmuszać kobiety do nieludzkich czasami dla nich decyzji, żeby urodzić dziecko chore bądź stracić życie. Państwo chcą zmusić kobiety do rodzenia dzieci z gwałtu i kazirodztwa. Co powiedziałaby pani swojej córce, co powiedziałaby pani swojej siostrze, kiedy byłaby w takiej sytuacji, zmuszając ją, żeby się tego podjęła. Proszę nie zasłaniać się liderami, ja się pytam o panią, jakie jest pani zdanie w tej sprawie - powiedziała Aleksandra Gajewska.

trwa ładowanie posta...

Monika Olejnik oddała głos przedstawicielce Konfederacji. Było słychać, że kobieta jest zirytowana pytaniem zadanym przez kandydatkę do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

- Tak się rozmawia z blondynką - skwitowała Ewa Zajączkowska-Hernik.

Zebrane w studiu kobiety od razu zaczęły protestować. Zwróciły uwagę, że rozmowa kandydatek do Sejmu powinna odbywać się na poziomie, a nie stereotypowych stwierdzeniach. Ewa Zajączkowska-Hernik została skrytykowana w mediach społecznościowych. Internautom nie spodobał się sposób potraktowania kontrkandydatki.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
To ja,zgłoś
Zapomnieliście wspomnieć, ze pytanie o aborcje było zadane Pani kandydatce konfederacji w debacie już kilkukrotnie . I kilka razy już na nie odpowiedziała wcześniej. Autor artykułu jest bardzo tendencyjny .
Odpowiedz
12Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)