Zaginiony nastolatek ze schizofrenią zauważony na streamie

Zaginiony nastolatek ze schizofrenią. Brat zauważył go na streamie

Źródło zdjęć: © X
Konrad SiwikKonrad Siwik,05.07.2024 15:45

Nastolatek cierpiący na schizofrenię, który zaginął ponad miesiąc temu, został przypadkowo zauważony na transmisji live znanego streamera. Rodzina Troya Colemana z Michigan była zrozpaczona brakiem informacji o jego losie, aż do momentu, gdy rozpoznała go na filmiku.

Na transmisjach live można natknąć się na przeróżne osoby i wydarzenia. Niedawno popularny streamer iShowSpeed podczas wizyty w Warszawie zaskoczył widzów swoimi nietypowymi przygodami, spotykając fascynujące postacie i doświadczając niecodziennych sytuacji. W podobny sposób, podczas transmisji Twitcha, wydarzyło się coś niezwykłego - pojawił się na niej zaginiony nastolatek cierpiący na schizofrenię, co przykuło uwagę jego zrozpaczonej rodziny.

Schizofrenia i jej wpływ na życie

Schizofrenia to poważne zaburzenie psychiczne, które wpływa na myślenie, emocje i zachowanie osoby. Może powodować halucynacje, urojenia i dezorganizację myśli, co sprawia, że osoba cierpiąca na to schorzenie może mieć trudności z odróżnieniem rzeczywistości od swoich wyobrażeń. To tłumaczy, dlaczego 17-letni Troy Coleman mógł nie zdawać sobie sprawy, że jest poszukiwany i dlaczego jego bliscy obawiali się o jego życie.

Poszukiwania zaginionego nastolatka. Rodzina traciła nadzieję

Troy Coleman, 17-latek z Mt. Morris Township w stanie Michigan, zaginął 21 maja i od tamtej pory jego rodzina oraz władze nie miały żadnych informacji o jego losie. W obliczu braku postępów w śledztwie zakładano najgorsze. Niespodziewanie nadzieję przyniosła transmisja na żywo na platformie Twitch.

Zaginiony Troy Coleman
Zaginiony Troy Coleman (Missing People in America , Facebook)

Ojciec Troya, Weston Coleman, wcześniej apelował do lokalnej społeczności o pomoc w odnalezieniu syna. Podejrzewał, że Troy mógł wsiąść do autobusu i opuścić okolicę. Weston zapewniał, że syn nie jest uzbrojony i nie stanowi zagrożenia dla innych, ale cierpi na poważne problemy zdrowotne wymagające leków, których nie miał ze sobą.

Zaginiony nastolatek zauważony podczas transmisji live

FaZe Lacy, znany streamer, transmitował swoje przygody w Miami, gdy niespodziewanie pojawił się obok niego młody mężczyzna w jaskrawozielonych szortach. Troy zatrzymał się przy stole, gdzie Lacy i jego znajomy Clix jedli posiłek na świeżym powietrzu. Po krótkiej rozmowie i wymianie żartów chłopak ruszył dalej, nie wzbudzając większych podejrzeń.

Po zakończeniu transmisji Lacy otrzymał e-mail od osoby podającej się za brata zaginionego nastolatka. Trent Coleman, brat Troya, napisał: "Mój zaginiony braciszek z Michigan pojawił się na streamie Clix i Lacy w Miami. Miał na sobie zielone szorty [...] Nie był pod wpływem narkotyków. Cierpi na schizofrenię i ma 17 lat. Jeśli ktoś może się ze mną skontaktować, byłbym bardzo wdzięczny".

Lacy, zszokowany odkryciem, podzielił się zdjęciem Troya z transmisji oraz wiadomością od Trenta na platformie X. "Wczoraj na streamie pojawił się chłopak, którego rodzina uznała za zaginionego. Teraz wiedzą, że żyje i jest w Miami. Nie byłem pewien, czy powinienem to upubliczniać, ale mam nadzieję, że w jakiś sposób pomoże to jego rodzinie w odnalezieniu go".

trwa ładowanie posta...

Historia Troya jest kolejnym dowodem na to, jak potężnym narzędziem może być internet w poszukiwaniach zaginionych osób. Dzięki przypadkowemu spotkaniu na transmisji live rodzina zyskała nową nadzieję na odnalezienie syna. Schizofrenia, na którą cierpi chłopak, mogła sprawić, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest poszukiwany. To pokazuje, jak ważne jest zrozumienie i wsparcie dla osób zmagających się z problemami psychicznymi oraz jak ogromną rolę może odegrać społeczność internetowa w takich sytuacjach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0