Tiktoker pokazuje, jak wygląda schizofrenia z pierwszej osoby

Tiktoker pokazuje, jak NAPRAWDĘ wygląda schizofrenia. Wejdźcie i zrozumcie, że to nic przyjemnego

Źródło zdjęć: © TikTok, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.01.2022 09:50

TikTok to świetne miejsce na edukację. Poza masę zawartości stricte skierowanej do młodszej audiencji, zawsze czasem pojawia się content zawierający ogrom treści edukacyjnych.

Gdy na TikToku odkopiemy się z treści, które stricte są proste i skierowane do młodszego widza, można bardzo łatwo odkryć złoto. Takim złotem jest konto xoradmagical. Użytkownik i twórca ma halucynacje słuchowe i wizualne.

Bo możecie sobie powiedzieć szczerze - czy wiecie, jak wygląda schizofrenia z perspektywy osoby z nią? Mówić sobie bardzo łatwo. Oglądać też na łamach telewizji. Przecież taki "Klan" poruszał już w 2010 roku chorobę, jaką jest schizofrenia. Jak to wyszło w praniu? Można byłoby debatować nad tym godzinami.

xoradmagical pokazuje schizofrenię

Okej, to zabrzmiało dość dziwnie. Chodzi o to, że możecie zobaczyć przebieg omamów związanych z tą chorobą z pierwszoosobowej perspektywy. To nie są kolejne opisówki, które nie działają na wszystkich. Oto… sami zobaczcie:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wow...

Tak: twórca stara się odtworzyć to, co spotyka go w normalnym życiu. Te materiały, jakkolwiek nie byłyby idealne, pozwalają wejść w nam w jedną z odmian schizofrenii. Musimy dowiadywać się takich rzeczy, ponieważ wiele chorób może być ignorowane w naszym świecie.

Jeżeli poznałeś lub znasz kogoś cierpiącego na tę chorobę: nie szydź, nie przylepiaj łatki - postaraj się zrozumieć i pomóc.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0