Sławomir Mentzen na stadionie Legii Warszawa

Wrzawa pod wpisem Mentzena. Udaje kibica Legii Warszawa?

Źródło zdjęć: © X
Konrad SiwikKonrad Siwik,13.11.2023 14:15

Sławomir Mentzen opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze stadionu Legii Warszawa. Internauci w komentarzach nie zostawiają suchej nitki nawet na szaliku konfederaty.

W niedzielę 12 listopada odbył się mecz Legia Warszawa - Lech Poznań zakończony wynikiem 0:0. Było to spotkanie 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Z trybun legionistom kibicował Sławomir Mentzen odziany w czerwono-biało-zielony szalik kibica z symbolem "L". Zadowolony konfederata pochwalił się zdjęciem z meczu na X [Twitterze], do którego dołączył opis #LEGLPO.

Komentujący gromią Sławomira Mentzena

Internautom ten widok nie przypadł do gustu. "Sławek k***a takie zdjęcia nie przed snem, bo będę miał koszmary!" - apeluje satyryk Piotr Pjotrowicz.

trwa ładowanie posta...

Inni komentowali w nieco mocniejszych słowach nawiązujących do Przemysława Wiplera. "#Wipl*rdalaj" - pisze do Mentzena kilku zadeklarowanych korwinistów. "Wizerunku i tak już nie naprawisz, kiedyś wierzyłem, że jesteś człowiekiem, a teraz #Wiplerdalaj" - brzmi komentarz jednego z nich.

Gwoli ścisłości, jak wyjaśniają Wiadomości WP, "Poseł Konfederacji Przemysław Wipler udzielił ostatnio kilku wywiadów, w których deklarował poglądy mocno odbiegające od linii jego partii. Poparł m.in. wprowadzenie związków jednopłciowych".

"Ja już zwariowałem, bo przeczytałem #LGBT - no, ale mam prawo, aby się przyzwyczaić do nowej Konfederacji" - pisze kolejny użytkownik, nawiązując do #LEGLPO w opisie zdjęcia.

Sławomir Mentzen udaje kibica Legii Warszawa?

Pojawiły się również komentarze zarzucające Mentzenowi udawanie kibica Legii Warszawa.

"@ElanaTorun [profil drużyny Elana Toruń - przyp. red.] tu Pan sobie kliknie, Panie Sławku. Lokalny klub z Pana miasta, wypadałoby się zainteresować, zamiast udawać kibica Legii" - pisze Kaszkiet. "Panie, ale Pan jesteś z Torunia" - komentuje dziennikarka Blanka Aleksowska.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Nie zabrakło też pytania o zamiary Mentzena, na które może wskazywać kibicowanie warszawskiemu klubowi. "Czy to deklaracja startu w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy?" - zastanawia się politolog, nauczyciel akademicki, analityk polityki zagranicznej, Tomasz Bortkiewicz.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2