Wojciech Olszański "Jaszczur"

Wojciech Olszański znów zatrzymany. "Chcę być waszym narodowym katem"

Źródło zdjęć: © East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,25.06.2023 12:19

Wojciech Olszański "Jaszczur" ponownie został zatrzymany przez policję. Patostreamer wcześniej zorganizował wiec Kamratów w Krakowie, podczas którego uderzał w Unię Europejską, Stany Zjednoczone, Ukrainę, LGBTQ+ czy szczepionki.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o kolejnym zatrzymaniu Wojciecha Olszańskiego, znanego pod pseudonimem "Jaszczur". Policja aresztowała patostreamera po wiecu Kamratów zorganizowanym w Krakowie.

Jaszczur 30 kwietnia skończył odsiadywać karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za publiczne nawoływanie do zbrodni zabójstwa i mordowania przeciwników politycznych - podaje Wyborcza. Wystarczył niespełna dwa miesiące, by znów trafił do aresztu.

Jaszczur atakuje UE, USA, Ukrainę i LGBTQ+

Z inicjatywy Wojciecha Olszańskiego 24 czerwca w Krakowie odbył się marsz "Dmowski na Wawel". Siedzący na szarpiącym się koniu Jaszczur przekonywał, że Dmowskiemu należy się kaplica na Wawelu. Chwilę później przeszedł do atakowania Unii Europejskiej, wojny w Ukrainie, Stanów Zjednoczonych, osób LGBTQ+, szczepionek, polityków, policji i dziennikarzy:

- Chaos, epidemie, wojny, bo muszą Amerykanie zdobyć władzę nad światem, nad Eurazją, muszą dążyć do wojny z Chinami, a wojna z Chinami przez trupa Rosji.

- Ukrainizacja Polski, na to zgody nie ma, dlatego że Ukraina jest państwem banderowskim, a Bandera wydał rozkaz o wymordowaniu wszystkich Polaków. Nie możemy być w sojuszu ani z hitlerowskimi Niemcami ani z banderowską Ukrainą.

- Błagam was ludzie, bądźcie tak śmiali, jak te bezczelne panoptika ludzkie pod sześciokolorowymi flagami, które bezczelnie obnoszą swoją chorobę umysłową, swój brud, swoją zgniliznę moralną, swoją ohydę ludzką.

- Popatrzcie w oczy waszych dzieci, jaki los im szykujemy? Faceta ubranego w kieckę, wymalowanego jak stara pudernica, która będzie tych dzieci uczyć żreć robaki!

- To kłamcy, oszczercy, szubrawcy, kanalie, bandyci winni śmierci wielu tysięcy Polaków. To oni roznoszą fałsz, to oni hipnotyzują z ekranów ludzi poczciwych, który oddają za to życie. Dziennikarze dzisiaj to wróg naszej niepodległości! - krzyczał Jaszczur cytowany przez Wyborczą.

trwa ładowanie posta...

Wojciech Olszański znów zatrzymany przez policję

Jaszczur Odniósł się też do swoich problemów z prawem: - Dziękuję opatrzności, że mam wyrok karny prawomocny, bo żadna świnia i ścierwo nie zarzuci mi, że chcę karierę polityczną robić. Ja chcę być waszym narodowym katem, oto moje marzenie, biorę na siebie ten ciężar, bo tak zostałem wychowany!

trwa ładowanie posta...

To tylko część z nienawistnych wypowiedzi Jaszczura, które wygłaszał w Krakowie. Po trwającym blisko godzinę przemówieniu Olszański został zatrzymany przez policję - o czym poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na razie nie wiadomo, jakie czynności były wobec niego prowadzone.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 48
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 20
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 33