Msza św. w Minecrafcie

Tiktoker organizuje MSZE ŚW. w MINECRAFCIE. "Robisz żarty z religii?"

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.01.2022 14:14

Pewien tiktoker pochwalił się, że zbudował kościół w Minecrafcie, w którym odbywają się msze św. Opinie na ten temat są podzielone. Niektórzy uważają, że jest to bluźnierstwo, a inni, że jest to świetny żart.

Trudno znaleźć osobę, która przynajmniej raz w życiu nie słyszała o Minecrafcie. Mimo że gra o budowaniu świata z kwadratowych klocków trafiła na rynek w 2011 roku, ponad dekadę później tytuł wciąż cieszy się ogromną popularnością. Minecraft przyciąga kolejne pokolenia graczy, którzy w wirtualnym, kwadratowym świecie mogą spełniać swoje najdziwniejsze pomysły.

Skoro jesteśmy przy dziwnych pomysłach, to co powiecie na mszę św. w Minecrafcie? Przeglądając TikToka trafiłem na filmy pewnego twórcy, który zaprasza widzów do udziału w nietypowym nabożeństwie. Msza św. odbywa się bowiem w kościele wykonanym z wirtualnych, kwadratowych klocków.

Jak wygląda msza św. w Minecrafcie?

Na filmach z rozgrywki widzimy wnętrze wirtualnej świątyni, wewnątrz której odbywa się msza św. W ławkach zasiadają gracze, a przy ołtarzu stoi postać na podobieństwo księdza. W tle słychać dźwięki nabożeństwa. Tiktoker twierdzi, że we mszy św. wzięło udział 400 ludzi.

Msza św. w Minecrafcie
Msza św. w Minecrafcie (TikTok)
Msza św. w Minecrafcie
Msza św. w Minecrafcie (TikTok)
Msza św. w Minecrafcie
Msza św. w Minecrafcie (TikTok)
Msza św. w Minecrafcie
Msza św. w Minecrafcie (TikTok)
Msza św. w Minecrafcie
Msza św. w Minecrafcie (TikTok)

Msza św. w Minecrafcie podzieliła internautów

Filmiki z rozgrywki zyskują na popularności. Nic dziwnego, bo pomysł organizowania mszy św. w grze komputerowej musi wywoływać spore kontrowersje.

Ludzie kościół w mc? Robienie żartów z Boga?

No byłem wczoraj i dzisiaj raczej też podobało mi się

Ej dobra, to jest kozackie

Chłop co mszę odprawia w Minecraft XDDD szanuje

Może szacunku trochę do Boga

Ludzie piszą, gdzie szacunek do Boga, ja też tak trochę myślę, ale jednak kościół jest bardzo ładnie wykonany i piękny obraz

PS. Nie podaję tutaj nazwy tiktokera ani nie linkuję do filmów, bo nick twórcy jest jednocześnie reklamą jego biznesu. Próba wypromowanie swojej działalności gospodarczej na kontrowersjach związanych z religią jest nieetyczna, dlatego pseudonim twórcy pozostanie moją tajemnicą. Zresztą kto chce go znaleźć i tak znajdzie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1