YouTuber nauczył małpę grać w Minecrafta

Niesamowity wyczyn youtubera. "Nauczyłem małpę grać w Minecrafta!"

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,29.07.2023 08:00

Youtuber szturmem podbił internet po tym, jak nauczył małpę grać w "Minecrafta". Wybrał nieprzypadkowo, bo postawił na najmądrzejszego szympansa na świecie.

W Ape Initiative w Des Moines w stanie Iowa, które jest konserwatorium bonobo, ChrisDaCow spotkał naukowców. Przedstawili mu Kanziego, szympansa podekscytowanego zabawą z ludźmi. Kanzi był zaznajomiony z grami w ramach programu badawczego prowadzonego w instytucie. W rezultacie miał już ekran dotykowy, którego używał.

trwa ładowanie posta...

ChrisDaCow uczy małpę, jak grać w Minecrafta

Gdy youtuber skonfigurował "Minecrafta" na ekranie, zaczął uczyć Kanziego, jak grać w grę. Zasadniczo wszystko, co Kanzi musiał zrobić, to dotknąć ekranu, aby poruszyć postacią. Miał też przycisk, który pozwalał mu używać kilofa i wydobywać materiały.

Kanzi szybko poradził sobie z samouczkiem, zbierając przedmioty pozostawione na ziemi. Wygląda na to, że nagroda w postaci orzeszków ziemnych wystarczyła, by zachęcić go do doskonalenia się w grze.

W celu przetestowania umiejętności Kanziego jego postać w grze "Minecraft" została umieszczona w jaskini, z której musiał się wydostać. Haczyk polegał na tym, że była to kulminacja wszystkich podstawowych umiejętności, których nauczył się w samouczku.

Kanzi jednak nie zawiódł. Poruszał się szybko, pokonując każdą przeszkodę na swojej drodze. Miał jednak mały problemy z zakrętami. Kanzi nie mógł wymyślić, jak się z nich wydostać, przez co ChrisDaCow musiał trochę pomóc swojemu nowemu kumplowi.

I Taught a Monkey How to Play Minecraft

ChrisDaCow podkreśla ważne kwestie dla bonobo

Film był wspaniałą szansą dla Ape Initiative do pokazania pracy z bonobo i podkreślenia problemów, z jakimi boryka się ten gatunek. Liczba bonobo żyjących na wolności jest ograniczona, co sprawia, że obiekty ochrony, takie jak ten, są jeszcze ważniejsze.

Przetestowanie umiejętności gry Kanziego było też idealną okazją dla instytutu do zaprezentowania swoich badań. Co więcej, naukowcy wspólnie z youtuberem pokazali ludziom, jak inteligentne są bonobo, zwłaszcza jeśli chodzi o grę w "Minecrafta"!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 34
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 23
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 11