Szokujący wpis Dominika Tarczyńskiego. Zaatakował Madonnę
Europoseł PiS Dominik Tarczyński znów wzbudził kontrowersje, gdy zaatakował Madonnę. Jego wulgarny komentarz w odpowiedzi na post artystki wzbudził oburzenie zarówno wśród internautów, jak i polityków.
Dominik Tarczyński, europoseł PiS, w wulgarny sposób zwrócił się do Madonny. Powodem było to, że piosenkarka skrytykowała Donalda Trumpa w mediach społecznościowych. Tarczyński nie wytrzymał i odpowiedział w sposób, który wielu uznało za nieodpowiedni dla osoby piastującej tak poważane stanowisko.
Podobne
- Ojciec Taylor Swift zaatakował paparazzi? Trwa postępowanie policji
- Mieli "wywrócić stolik" elitom, a obeszli się smakiem. Politolożka o Konfederacji [WYWIAD]
- Idziesz na koncert Taylor Swift? Jaszczur ostrzega, co ci grozi
- Budda znów prowokuje. Wystąpił na koncercie znanego rapera
- Polacy zdziwieni Januszem Kowalskim. Zapomniał o arcywrogu?
"Myślałam, że ten kraj (USA - red.) został zbudowany przez Europejczyków uciekających od życia pod rządami króla, aby założyć nowy świat rządzony przez lud. Obecnie mamy prezydenta, który przedstawia się jako 'nasz król'. Jeśli to żart, nie śmieję się" - napisała Madonna w serwisie X.
Wpis artystki nawiązywał do grafiki, która pojawiła się na koncie Białego Domu na platformie X. Przedstawiała Donalda Trumpa z koroną na głowie na tle Nowego Jorku. Obrazowi towarzyszył komentarz: "Niech żyje król!"
Dominik Tarczyński uderza w Madonnę
Dominik Tarczyński ostro skomentował wpis artystki: "Nie obchodzi nas ani trochę twoje szaleństwo. Amerykanie znów przemówili. Idź się pierd***ć, tak jak to robisz na scenie za pieniądze. Jeśli ci się nie podoba, przeprowadź się do Kanady albo Meksyku".
Komentarz europosła nie umknął uwadze opinii publicznej. Polscy politycy i media szybko zareagowali, komentując nie tylko sam wpis, ale również styl języka, jakim posłużył się europoseł.
Osoby pełniące funkcje publiczne powinny zachowywać wysokie standardy językowe - to mantra, którą powtarzają komentatorzy w odpowiedzi na wpis Tarczyńskiego. Obraźliwy język w polityce nie tylko zuboża debatę publiczną, lecz także przyczynia się do rozwoju napięć społecznych.
Popularne
- Natalia Magical założyła niebieską platformę. Ile kosztuje miesięczny dostęp?
- Zbanowali ją z niebieskiej platformy. "Dwa tysiące obcych. Bez żadnych limitów"
- Daniel Magical dostał bana na kicku. Już nie wróci na platformę?
- Cameraboy oburzony niebieską platformą Natalii? "Magical jest hipokrytą"
- Edzio Rap drugi raz wbił na O'Block. Nawinął z lokalsami (i przeżył)
- Jak smakuje nowy zestaw w KFC "Squid Game"? "Cena jest mega wysoka"
- Mochi OKIego już w sklepach. To jak gra w rosyjską ruletkę
- Young Leosia i Kacper Błoński mają "dziecko". Ich wspólne lody już w sklepach
- Naruciak chce konfrontacji z Gonciarzem. "Nie jestem w pozycji do stawiania warunków"