Bartek Sitek o Gargamelu

Szczery do bólu Bartek Sitek. "Mógłbym jej tego oszczędzić"

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,02.10.2023 22:00

Bartek Sitek po tygodniu od skandalu z udziałem Gargamela odniósł się do relacji z byłym już współpracownikiem. Twórca kanału "Jacex Dowóz Wideo" nie szczędził gorzkich słów na temat przemocowych zachowań Jakuba Chuptysia wobec partnerek.

W takim stanie Generatora Frajdy raczej jeszcze nikt publicznie nie widział. Bartek Sitek, twórca "Dwóch Typów Podcast" i "Jacex Dowóz Wideo", opublikował na YouTube poruszające nagranie, w którym otwarcie dzieli się swoimi przemyśleniami w związku z wybuchem kontrowersji wokół Gargamela. To z nim do niedawna współprowadził podcast i kanał.

Bartek Sitek szczerze o Gargamelu

- Dziś mija tydzień, od kiedy dowiedziałem się o przemocy, której Kuba dopuścił się wobec Laury. Mija tydzień od mojego zakończenia współpracy z Kubą. Ogłosiłem zakończenie "Dwóch Typów Podcast" oraz zawieszenie "Jaceksa". To był ciężki tydzień - zaznacza na wstępie przybity do bólu Bartek Sitek.

Kilka moich myśli, i o przyszłości kanału - Bartek

Jak już powszechnie wiadomo, Jakub Chuptyś "Gargamel" przyznał się do zarzutów skierowanych przez jego byłą dziewczynę. Laura wyjawiła na szczerych i odważnym nagraniu, że twórca internetowy dopuścił się wobec niej groomingu oraz przemocy psychicznej i fizycznej. Warto przy tym podkreślić, że kontent Gargamela opierał się głównie na moralizowaniu innych twórców oraz piętnowaniu złych zachowań wobec kobiet.

trwa ładowanie posta...

Bartek Sitek już wcześniej odniósł się do skandalu z udziałem Gargamela. Teraz jednak zebrał myśli do kupy i przedstawił je widzom w prawie 20-minutowym nagraniu. Dowiadujemy się z niego, że Sitek rozmawiał o całej sytuacji z Laurą, która nie ma do niego żalu. Youtuber podkreśla, że sam został zmanipulowany przez Kubę.

- Kubie zawsze oferowałem wsparcie i zawsze byłem dla niego i zawsze wierzyłem mu, wierzyłem, że to, co mówi, że to, czym się dzieli, to jest prawda, bo wierzyłem, że nasze wartości są identyczne - podkreśla Sitek.

"Żałuję do tej pory, że tego nie zrobiłem"

Bartek, mówiąc o swojej relacji z Kubą, wspomina, jak wiele razy pomagał mu w trudnych momentach. Teraz Sitek ma do siebie żal, że nie widział mrocznej strony Gargamela. Wyrzuca również sobie brak reakcji na związek wówczas 25-letniego Chuptysia z 17-latką. Przypomina przy tym, że sam Gargamel piętnował takie relacje.

- Zdystansowaliśmy się wtedy bardzo. Dla mnie to było po prostu k***a dziwne, że dorosły gość był z 17-latką. Teraz żałuję, że po prostu nie powiedziałem: "Chłopie, k***a, masz 25/26 lat i jesteś z nastolatką. Jest to ogromna różnica wieku, to nie jest dorosła osoba. Ogarnij się". Żałuję do tej pory, że tego nie zrobiłem wtedy, bo mógłbym w ten sposób oszczędzić tej dziewczynie tego wszystkiego - wyznaje ze łzami w oczach Bartek.

Sitek wyjaśnia również kontrowersje wokół gry "Dziedzictwo Hogwartu", mówiąc: - Moją intencją nie było zakazanie gry w "Hogwarts Legacy". Podkreśla, że sytuacja została źle zrozumiana i wykorzystana przeciwko niemu. Dodał również, że zamierza dalej tworzyć "Jacex Dowóz Wideo", ale na razie nie w duecie i na własnych warunkach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Najgorsze jest to, że to Bartek najwięcej się musi tłumaczyć z tego wszystkiego, a on dosłownie sam jest ofiarą tego sukinsyna. Tak bardzo mu współczuję. Mam nadzieję, że sprawnie przepracuje tę całą sytuację.
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się