Check out english version
gaming
Post Malone uczynił fana milionerem. Kupił od niego kartę do gry
"Hogwarts Legacy" z sukcesem finansowym mimo bojkotu J.K. Rowling

"Hogwarts Legacy" zarobiło swoje. Bojkot Rowling nie przynosi skutków?

Źródło zdjęć: © vibez.pl / Materiały prasowe
Maja Kozłowska,
05.05.2023 20:00

"Hogwarts Legacy" ukazało się w lutym tego roku i stało się kasowym hitem. Gra jest najbardziej dochodowym tytułem w katalogu wydawcy.

"Hogwarts Legacy" miało swoją premierę w lutym i jest jednym z największych gamingowych hitów pierwszego kwartału 2023 r. Czy można było się tego spodziewać? Na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony otwarty świat, nostalgia za uniwersum Harry'ego Pottera, no i sama marka, która po prostu ma swoich wiernych i oddanych fanów. Z drugiej strony kontrowersje wokół transfobicznych wypowiedzi J.K. Rowling skutecznie i trwale zniechęciły niektórych do wspierania czegokolwiek, co z nią związane.

Dziś jednak możemy być pewni, że "Hogwarts Legacy" jest bezapelacyjnym hitem i nawet bojkotowanie autorki "Harry'ego Pottera" nie mogło zaszkodzić jej popularności.

"Hogwarts Legacy" zarobiło ponad miliard dolarów

Finansowy raport Warner Bros. wykazał, że w niecałe dwa miesiące "Hogwarts Legacy" wygenerowała zyski na poziomie ponad miliarda dolarów. Czyni to ją najbardziej dochodową grą w dorobku marki. Warto również uwzględnić, że "Hogwarts Legacy" na PlayStation 4 debiutuje dopiero 5 maja. Wyniki za sprzedaż gry na konsole starszej generacji nie zostały ujęte w sprawozdaniu. Oznacza to, że studio wciąż ma szansę na więcej niż przyzwoity zarobek.

"Hogwarts Legacy" z rekordowymi zarobkami
"Hogwarts Legacy" z rekordowymi zarobkami (Warner Bros.)

Problem z Rowling jest, rozwiązania nie ma

J.K. Rowling stała się dla wielu fanów sagi problematyczną postacią. Jednak jak pokazują wyniki sprzedażowe "Hogwarts Legacy" - nie na tyle, by odebrać sobie przyjemność z gry. Przekłada się to również na produkcję serialowego "Harry'ego Pottera". Pomimo niechęci do autorki książek, marka wciąż będzie eksploatowana - a część fanów wciąż będzie stać przed moralnym dylematem, który może okazać się nierozwiązywalny.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Dawid Podsiadło pokazuje Dobrą Drogę w "Cyberpunk 2077". Poznaj Nieznajomego