Szalony Reporter o protestach rolników

Szalony Reporter śmieszkuje z rolników. Szybko dostał ripostę

Źródło zdjęć: © Szalony Reporter / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.02.2024 14:00

Autor filmików w internecie Tomasz Matysiak, znany jako Szalony Reporter, nagrał komentarz na temat protestu rolników. Twórca wyraził zdziwienie, że strajkujących stać na nowoczesne maszyny. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Rolnicy protestują na ulicach wielu polskich miast. Blokują autostrady, drogi krajowe i szybkiego ruchu. Żądają spełnienia postulatów, takich jak wycofanie się z Zielonego Ładu, wstrzymanie niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy oraz utrzymanie w Polsce hodowli zwierząt futerkowych. W protestach uczestniczą także myśliwi, pszczelarze, leśnicy i przewoźnicy.

Film na temat protestów opublikował Tomasz Matysiak, znany w internecie jako Szalony Reporter. Na TikToku obserwuje go blisko 160 tys. osób, a na Instagramie ponad 100 tys. Twórca w kpiącym tonie skomentował to, że ulicą niedaleko jego mieszkania jechała kolumna ciągników. Zasugerował, że rolnicy nie powinni narzekać na swoją sytuację, ponieważ są właścicielami nowoczesnych traktorów.

Protest rolników oczami Szalonego Reportera

- To znaczy, że jak ja nie przejadę ulicą, to oni będą mieli lepiej, tak? O to chodzi tutaj? Bo nie rozumiem za bardzo. Rolnicy będą mieli lepiej, jak ja nie przejadę ulicą. Jedno mnie trochę dziwi. Te traktory to chyba takie dobre, drogie są chyba. W tej Unii jak jesteśmy, kiedyś takimi ursusami jeździli, to chyba na tej Unii tak najgorzej nie wyszli, jak takimi traktorami jeżdżą. Czy ja się mylę? Ważne, że będą mieli lepiej, jak ja nie przejadę - powiedział Szalony Reporter.

trwa ładowanie posta...

Internauci oburzeni filmem Szalonego Reportera

Nagranie Matysiaka spotkało się z lawiną krytyki. Widać to najlepiej po komentarzach pod filmem: "Czasami lepiej świadczy o człowieku, jak nic nie mówi"; "Czasami milczenie jest złotem"; "Niestety nie mamy już ursusa. Może koniem mieli przyjechać? A ty maluchem jeździsz czy jakąś zachodnią bryką? To jest manifest. Żeby ktoś zauważył, gdzie jest problem. Będziesz miał lepiej też ty"; "A jeździsz maluchem jak kiedyś?".

Rolniczka odpowiada Szalonemu Reporterowi

Matysiak naraził się nie tylko swoim widzom. Do filmu mężczyzny dograła się Patrycja Bajus, rolniczka i autorka klipów na TikToka, którą obserwuje ponad 340 tys. osób. Kobieta wypunktowała Szalonego Reportera i złożyła mu nietypową propozycję.

- Oczywiście, że się zgadzam. Te traktory są dobre i drogie. Technologia poszła już na tyle do przodu, że ty też nie jeździsz starym maluchem, tylko samochodem z klimatyzacją. Dlatego ja już nie jeżdżę tym ursusem, którym w ciągu dnia zrobię tyle, ile tym przez godzinę. Masz bardzo płytkie myślenie, bo widzisz tylko te drogie i dobre sprzęty. Nie znasz nawet naszych postulatów. Świat cały czas idzie do przodu i rolnik, ten wieśniak, nie będzie cały czas stał w miejscu, również się rozwija - powiedziała Bajus.

Szalony Reporter odwiedzi protest rolników?

Rolniczka zaprosiła Szalonego Reportera, by osobiście przyszedł na protest rolników. Matysiak może wybrać dowolną porę, bo strajk odbywa się całodobowo do 27 lutego.

- My ci chętnie wszystko grzecznie, kulturalnie wyjaśnimy. Przyjedź, zobacz, posłuchaj i wtedy komentuj i oceniaj. Droga krajowa 12 i S5. Liczę na twoją obecność i liczę na to, że wyjdziesz z tego bloku i staniesz koło takiej nowej, dobrej maszyny, żeby móc z nami porozmawiać. Jeśli będziesz chciał, możemy także stanąć koło takiej starej, dobrej, taniej maszyny i tam porozmawiać - powiedziała rolniczka.

Szalony Reporter nie odniósł się do nagrania kobiety.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
mieszkaniec Gdanska,zgłoś
POPIERAM ROLNIKOW niech STRAJKUJA.BO kto jak nie oni moga zrobic w Polsce porzadek...
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Aguś,zgłoś
Im jest cięzko, rozumiem. Ale mnie tez nie jest lekko. Z kim mam protestować i jak? nadmienię iż jestem agentem ubezpieczeniowym i żołądek mam taki sam jak ministrowie i rolnicy...
Odpowiedz
1Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Okradziony emeryt,zgłoś
Popieram z całego serca protest rolników bo tylko siła można w tym faszystowsko-bolszewickim kraju cokolwiek wywalczyć. Mnie ZUS ukradł emeryturę i nie mogę doczekać się rozprawy sądowej w przedmiotowej sprawie. Czekam już ponad 3,5 roku i końca oczekiwania nie widać. Niestety ja samemu nie mam jak zaprotestować a złodziejski rząd czeka na moją śmierć bo wtedy będzie po sprawie a ukradzione pieniądze sobie przywłaszczą. Zablokować całkowicie dzielnicę rządową Rolnicy życz wam owocnego protestowania bo w tym kraju inaczej nie można.
Odpowiedz
10Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7