Studenci protestują. Władze UW nie spełniają obietnic
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkowie Warszawskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej przeprowadzili protest na uniwersytecie. Powodem jest brak wywiązania z obietnic władz uniwersyteckich.
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wzięli sprawy w swoje ręce. Od dłuższego czasu władze UW obiecują utworzenie taniej, publicznej stołówki w Bibliotece Uniwersyteckiej. Członkowie Warszawskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej walczą o utworzenie stołówki od ponad trzech miesięcy, jednak mimo zapewnień władz Uniwersytetu Warszawskiego sytuacja się nie zmienia.
Podobne
- Studenci apelują do rektora: "studia nie tylko dla bogatych"
- Rektor UW spełnił postulat studentów. Powstanie Komisja ds. Etyki Współprac
- Studenci okupują "Kamionkę". Władze UJ wydały oświadczenie
- Studenci UW protestują przeciwko zbrodniom Izraela. Na liście żądań prezerwatywy
- Uniwersytet Warszawski wydał oświadczenie. Szafarowicz słusznie ukarany
Automat z jedzeniem zamiast stołówki
Niedawno w Bibliotece Uniwersyteckiej stanął automat z pudełkowymi posiłkami. Problemem jest jednak spokojne spożycie posiłku, ponieważ wszystkie stoliki w bibliotece należą do prywatnych lokali. W bibliotece działa także piekarnia Aromat, jednak ceny kanapek znacząco przekraczają możliwości studentów.
W związku z brakiem działań studenci Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzili protest, w ramach którego zakleili witrynę lokalu. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy - plakaty pojawiły się na oknach pomieszczenia, w którym według obietnic władz uniwersytetu miała powstać tania stołówka.
"Nasz protest spotyka się z oburzeniem, jednak to właśnie nasze oburzenie jest uzasadnione. Zakleiliśmy plakatami witrynę lokalu, gdzie ma powstać stołówka, aby przyspieszyć jej otwarcie, bo jak widać wymiana pism i uprzejme deklaracje nie przyniosły efektów" - mówi student UW i członek Warszawskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej w oświadczeniu dla prasy. Studenci zapowiadają, że będą protestować, dopóki obiecana tania stołówka nie zostanie otwarta na uniwersytecie.
Popularne
- Amsterdam zaprasza na rave na autostradzie. 9 godzin mocnego techno
- Łzy i drżący głos. PashaBiceps stracił czworonożnego przyjaciela
- Maskotki Minecraft do kupienia w Biedronce. Ile kosztują?
- Podejrzany o zabójstwo tiktokerki wrócił na miejsce zbrodni. Zostawił przerażający list
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- Ile przetrwałbyś na platformie bez lajków? Daj się wciągnąć w fediwersum
- Uzależnił się od smartfona. Straszne, co stało się z jego głową
- Kawiaq nie przyznaje się do winy. Ruszył proces patostreamerów
- "Kocham cię". Justin Bieber w ogniu krytyki po słowach do 17-latki