j

Stanowski o wypadku na A1. "Nie ma uzasadnienia dla większych możliwości aut"

Źródło zdjęć: © Instagram - Krzysztof Stanowski / Instagram
Natalia Witulska,
28.09.2023 10:30

W sobotę 16 września na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku. Życie straciły trzy osoby, a sprawca nadal nie został uchwycony. Krzysztof Stanowski zabrał głos w sprawie.

Do tragicznego wypadku doszło 16 września na autostradzie A1 w Sierosławiu w pow. piotrkowskim. Samochód, w którym podróżowała kilkuosobowa rodzina, uderzył w bariery energochłonne i stanął w płomieniach z "niewyjaśnionych przyczyn". Na nagraniach wysyłanych przez uczestników ruchu wynika, że w auto mogło wjechać pędzące BMW. Do tej pory nikt nie został zatrzymany.

Krzysztof Stanowski to polski dziennikarz sportowy i influencer zabierający głos w tematach społecznych. W środę 27 września podzielił się przemyśleniami dotyczącego wypadku na platformie X (Twitter).

Krzysztof Stanowski komentuje wypadek na A1

Wypadek na autostradzie A1 bardzo poruszył społeczeństwo. Internauci komentują sprawę, podkreślają, że kontrole prędkości - również na drogach szybkiego ruchu - powinny być częstsze i dokładniejsze. Największe emocje wywołuje kierowca BMW. Na nagraniach z A1 widać, że auto pędziło niesamowicie szybko, co oczywiście mogło być przyczyną tragicznego zdarzenia. Głos w sprawie zabrał również Krzysztof Stanowski.

"Kiedyś dojdzie do tego, że samochody będą mogły jechać maks. 160. Nasze pokolenie będzie się temu dziwić, niektórzy będą protestować, młodsi wzruszą ramionami (bo i tak nie będą kierować, samochody będą jeździć same). Gdyby podejść do tego na chłodno, nie ma żadnego uzasadnienia dla większych możliwości aut. Oczywiście zdarzyło mi się jechać szybciej, ale w sumie nie znalazłbym mocnych argumentów, aby robić dramę o takie obostrzenia" - napisał Krzysztof Stanowski na X (Twitter).

trwa ładowanie posta...

Trudno nie zgodzić się ze zdaniem dziennikarza. W Polsce problem ze zbyt szybką jazdą jest znany. Niestety przekraczanie prędkości przez kierowców zbyt często jest normalizowane.

Apelujemy, aby zawsze pamiętać o innych uczestnikach ruchu drogowego. Priorytetem dla kierowców powinna być przepisowa i bezpieczna jazda.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 169
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 21
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 16
  • emoji kupka - liczba głosów: 59
To przy 160 nie można nikogo zabić
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Gościu!!!!!,zgłoś
Jestem ciekawy na kogo była by nagonka , jeśli by zginęli wszyscy ci z BMW
Odpowiedz
0Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Gosc,zgłoś
3x dożywocie tyle w temacie jadąc 300 km na godzinę i w dodatku w nocy co masz ograniczona widoczność jesteś morderca tak ze za każde życie dożywocie następny 2razy się zastanowi zanim naciśnie na gaz
Odpowiedz
16Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 73