Check out english version
krokodyl
Godzilla Ramen - potworne danie z Tajwanu. Czeka nas Covid2.0?
Aligator zaatakował mężczyznę

Spotkanie z aligatorem. Mężczyzna przeżył koszmar

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
30.05.2023 16:00

Australijczyk uszedł z życiem po tym, jak został zaatakowany przez krokodyla słonowodnego. Do "spotkania" ze zwierzęciem doszło podczas nurkowania w ekskluzywnym kurorcie Queensland.

51-letni Marcus McGowan szczegółowo opisał, jak udało mu się oderwać szczęki drapieżnika od głowy. Po walce z aligatorem doznał ran szarpanych.

Przerażające przeżycie

Marcus McGowan szczegółowo opisał telewizji BBC, w jaki sposób udało mu się wyrwać ze szczęk drapieżnika. Mężczyzna wraz z grupą turystów nurkował w wodach oddalonych o około 28 kilometrów od wyspy Haggerstone. W pewnym momencie poczuł przeszywający ból. Okazało się, że od tyłu zaatakował go słonowodny krokodyl. Gad wbił zęby w czaszkę pływaka.

Mężczyzna zaatakowany przez gada trafił do szpitala
Mężczyzna zaatakowany przez gada trafił do szpitala (Canva)

- Myślałem, że to rekin, ale kiedy dotknąłem go rękoma, zdałem sobie sprawę, że to krokodyl. Udało mi się złapać go za szczęki. Rozwarłem paszczę na tyle, że byłem w stanie wyswobodzić głowę - powiedział mężczyzna w wywiadzie dla BBC.

McGowan powiedział, że drapieżnik nie poddał się od razu. Gdy mężczyźnie udało się wyswobodzić, gad za chwilę wrócił i próbował ugryźć Marcusa w rękę. Na szczęście udało mu się go odepchnąć i ranny wypłynął na powierzchnię. Został przetransportowany samolotem do pobliskiego szpitala na wyspie, a następnie przewieziony do Cairns na dalsze leczenie.

Źródło: bbc.news

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Godzilla Ramen - potworne danie z Tajwanu. Czeka nas Covid2.0?