Nowoczesne zoo z hologramami

Nowoczesne zoo. Nie uwierzysz, co tam zobaczysz

Źródło zdjęć: © Axiom Holographics / Materiały prasowe
Natalia Witulska,
29.07.2023 15:30

Technologia rozwija się każdego dnia. Dzięki niej możliwe stają się rzeczy, których nie wyobrażaliśmy sobie jeszcze kilkanaście lat temu. Zoo w australijskim Brisbane skorzystało z tego, co daje nam świat.

Lubisz chodzić do zoo, ale nie jesteś przekonany, że są one w 100 proc. etyczne? Uwielbiasz patrzeć na egzotyczne zwierzęta, ale z tyłu głowy wiesz, że powinny być w naturalnym środowisku? Dzięki nowoczesnej technologii możesz zobaczyć je z bliska bez wyrzutów sumienia.

Holograficzne muzeum w Australii

Australijska firma Axiom Holographics oficjalnie otworzyła niesamowitą atrakcję. Możliwe jest wybranie się do holograficznego zoo w Brisbane. Dzięki futurystycznej technologii zwiedzający są w stanie z bliska zobaczyć najbardziej egzotyczne zwierzęta z bliska, tylko w formie hologramu. Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie.

Nowoczesne zoo z holografami
Nowoczesne zoo z holografami (Axiom Holographics , Materiały prasowe)

Jedyne, co musi zrobić odwiedzający zoo w Brisbane, to założyć specjalne okulary. Dzięki nim możliwe staje się zanurzenie w przepiękny świat pełen różnego rodzaju zwierząt oraz roślin. Okazuje się, że szkła, które turyści dostają od załogi placówki, nie są 3D. Wyposażone są w specjalne czujniki. Dzięki nim możliwe staje się śledzenie oglądanych eksponatów. Dodatkowo posiadają silniki graficzne, które generują inny obraz dla każdego odwiedzającego zoo.

Nowoczesne są w Australii
Nowoczesne są w Australii (Axiom Holographics , Materiały prasowe)

"Wszystkie zwierzęta wyglądają jak prawdziwe, ale w rzeczywistości są wykonane ze światła laserowego. Są 3D, więc możesz chodzić wokół nich i ich dotykać. Twoja ręka nie będzie w stanie jednak przez nie przejść, ponieważ są światłem" - możemy przeczytać na stronie australijskiego zoo.

Źródło: thedebrief.org, hologramzoo.com.au, geekweek.interia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0