Najmniejszy McDonald’s na świecie

Najmniejszy McDonald’s na świecie. Powstał z myślą o pszczołach

Źródło zdjęć: © CHRISTIAN BJÖRNERHAG / YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,28.09.2023 16:00

McDonald's otworzył najmniejszą restaurację w historii, ale żaden człowiek nie ma do niej wstępu. Miniaturowy budynek jest w rzeczywistości w pełni funkcjonującym ulem dla pszczół.

MiniMcDonald's, czyli McHive, jest częścią inicjatywy sieci fast-food mającej na celu ochronę pszczół. Miniaturowy budynek został wyposażony w okienko do zamawiania drive-thru, stoliki na świeżym powietrzu i maleńkie złote łuki na dachu. Za projekt i wykonanie ula odpowiedzialny jest wielokrotnie nagradzany szwedzki scenograf Nicklas Nilsson.

Najmniejszy McDonald’s na świecie znajduje się w Szwecji, gdzie wiele restauracji pod złotymi łukami ma ule na dachach.

McHive – the world’s smallest McDonald’s

McDonald’s dla pszczół

Projekt był nadzorowany przez agencję kreatywną NORD DDB, która wyjaśniła: "Do akcji przyłącza się coraz więcej franczyzobiorców w całym kraju, którzy zaczęli także zastępować trawę wokół swoich restauracji kwiatami i roślinami ważnymi dla dobrostanu dzikich pszczół".

trwa ładowanie posta...

Co ciekawe McUl został wystawiony na aukcję i wylicytowany za ponad 10 tys. dolarów. Środki zostały przeznaczone na rzecz organizacji charytatywnej Ronald McDonald House.

McHive nie jest nowy, ale znów zdobywa popularność za sprawą mediów społecznościowych. W ostatnich dniach pisali o nim ekspert ds. marketingu Jakub Biel, a także DROPSY. I dobrze, bo pszczoły odgrywają kluczową rolę w zdrowym funkcjonowaniu ekosystemów planety. Według Greenpeace wartość ekonomiczna pracy tych zapylaczy na całym świecie wynosi ok. 265 mld euro rocznie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: The Independent

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0