Najmniejszy McDonald’s na świecie. Powstał z myślą o pszczołach
McDonald's otworzył najmniejszą restaurację w historii, ale żaden człowiek nie ma do niej wstępu. Miniaturowy budynek jest w rzeczywistości w pełni funkcjonującym ulem dla pszczół.
MiniMcDonald's, czyli McHive, jest częścią inicjatywy sieci fast-food mającej na celu ochronę pszczół. Miniaturowy budynek został wyposażony w okienko do zamawiania drive-thru, stoliki na świeżym powietrzu i maleńkie złote łuki na dachu. Za projekt i wykonanie ula odpowiedzialny jest wielokrotnie nagradzany szwedzki scenograf Nicklas Nilsson.
Podobne
Najmniejszy McDonald’s na świecie znajduje się w Szwecji, gdzie wiele restauracji pod złotymi łukami ma ule na dachach.
McHive – the world’s smallest McDonald’s
McDonald’s dla pszczół
Projekt był nadzorowany przez agencję kreatywną NORD DDB, która wyjaśniła: "Do akcji przyłącza się coraz więcej franczyzobiorców w całym kraju, którzy zaczęli także zastępować trawę wokół swoich restauracji kwiatami i roślinami ważnymi dla dobrostanu dzikich pszczół".
Co ciekawe McUl został wystawiony na aukcję i wylicytowany za ponad 10 tys. dolarów. Środki zostały przeznaczone na rzecz organizacji charytatywnej Ronald McDonald House.
McHive nie jest nowy, ale znów zdobywa popularność za sprawą mediów społecznościowych. W ostatnich dniach pisali o nim ekspert ds. marketingu Jakub Biel, a także DROPSY. I dobrze, bo pszczoły odgrywają kluczową rolę w zdrowym funkcjonowaniu ekosystemów planety. Według Greenpeace wartość ekonomiczna pracy tych zapylaczy na całym świecie wynosi ok. 265 mld euro rocznie.
Źródło: The Independent
Popularne
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- Zaskakujące wyznania gwiazd "Wednesday". Memy, jedzenie i jedna aplikacja
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- Odsłonili mural Friza i Wersow. Internauci nie mieli litości
- W Tesli artysty znaleziono ciało. D4vd w listopadzie miał wystąpić w Polsce
- Trend lepszy od Labubu? Dziewczyny szaleją za mystery boxami z majtkami
- System kaucyjny w Polsce 2025. Wszystko, co musisz wiedzieć
- Szokujące słowa księdza. W małżeństwie "pod groźbą grzechu nie można odmówić współżycia"