Solve for Tomorrow. Poznaliśmy młodych zwycięzców II edycji programu
Solve for Tomorrow to unikalny w Polsce program edukacyjny, w którym młodzi ludzie stawiają czoła wyzwaniom XXI wieku, rozwijając umiejętności, takie jak kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja i empatia. W tym roku odbyła się druga edycja programu i właśnie poznaliśmy jego zwycięzców.
W ciągu ostatnich miesięcy w ramach programu Solve for Tomorrow 10 finałowych zespołów opracowało własne, innowacyjne projekty, które dały im możliwość aktywnego stawienia czoła wyzwaniom współczesnego świata, a także pomocy innym osobom. Uczniowie różnych szkół realizowali swoje pomysły w postaci aplikacji, rozwiązań technicznych czy podcastów. W ten sposób dostali możliwość rozwijania swoich pasji i zawierania przyjaźni z rówieśnikami z całej Polski.
Podobne
- Szkoła bez zadań domowych? W Lublinie to norma
- Influencer rozwiązał egzaminem ósmoklasisty. "Nie spodziewałem się"
- Cztery dni nauki i koniec 45-minutowych lekcji. To przyszłość szkoły w Polsce
- Zaskoczenie studentki: żeby zdać przedmiot, musi chodzić na zajęcia
- Najtrudniejsze zadanie z matematyki na świecie? Zobacz sam
Uczniowie tworzą rozwiązania dla lepszej przyszłości
W programie uczestniczyli uczniowie z klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Ich zadaniem było zaproponowanie rozwiązania jednego z czterech wyzwań współczesności: zdrowie, klimat, bezpieczeństwo i integracja, a następnie przygotowanie prototypu. W finale programu Solve for Tomorrow 10 zespołów z całej Polski zostało wybranych do prezentacji swoich osiągnięć przed publicznością oraz udoskonalenia swoich pomysłów pod okiem ekspertów z firmy Samsung R&D, którzy pełnili funkcję wolontariuszy.
- Młodzi ludzie uczestniczący w gali finałowej udowodnili, że doskonale rozumieją zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie, nie boją się podejmować wyzwań i walczyć o lepszą przyszłość. Ich prezentacje pokazały, że prawdziwie innowacyjne pomysły mogą być przekształcone w rzeczywiste aplikacje lub usługi przyczyniające się do ochrony środowiska, ułatwiające poznawanie nowych ludzi, a także zwiększające nasze bezpieczeństwo lub poprawiające opiekę zdrowotną - powiedział Conor Pierce, prezes Samsung Electronics Polska.
Zwycięzcy II edycji Solve for Tomorrow
Podczas finałowej gali, która odbyła się 20 kwietnia w Warsaw Spire w Warszawie, poznaliśmy zwycięzców II edycji Solve for Tomorrow. Zgodnie z decyzją jury pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, która zrealizowała projekt "Pokolenia do połączenia". Uczniowie przygotowali magazyn oraz aplikację, które mają pomóc seniorom odnaleźć się w świecie nowych technologii.
Drugie miejsce w konkursie zajął zespół z Liceum Ogólnokształcącego Spark Academy w Poznaniu z projektem "USapp - aplikacja o Nas dla Was". W ramach projektu uczniowie stworzyli przewodnik dla rodziców, który przedstawia świat z perspektywy młodej osoby. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopalni, która zaproponowała rozwiązanie o nazwie "Ćwicz i twórz energię". Polega ono na pozyskiwaniu energii z ćwiczeń fizycznych do ładowania telefonów oraz na aplikacji, która odnotowywała postępy i ich wpływ na środowisko.
W głosowaniu online na Nagrodę Publiczności zwyciężyła drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie. Jej pomysł to aplikacja mobilna "Zadbaj o swój mózg z BrainForce", zachęcająca młodzież do zdrowych wyborów dietetycznych oraz edukującą w zakresie wartości odżywczych.
Wyróżnienia dla pozostałych zespołów
Wyróżnienia otrzymały również następujące szkoły i placówki: Świetlica Środowiskowa dla Dzieci i Młodzieży "Bartek" z Legnicy, Bednarska Szkoła Realna w Warszawie, Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie, Zespół Szkół, Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach, Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie oraz Technikum dla Niewidomych w Laskach, Szkoła Branżowa I stopnia.
Trzeba podkreślić, że chłopaki z ostatniego zespołu zostali wyróżnieni dodatkowo "Nagrodą pozytywnego wpływu" za prowadzenie "Jabłonkowych podcastów". Jest to kanał poświęcony osobom z dysfunkcją wzroku w celu ułatwienia korzystania im z różnych urządzeń elektronicznych lub oprogramowania.
Popularne
- Jeździ autem za pół miliona złotych. Zapomniał o ważnej rzeczy
- Deweloper obiecał plac zabaw na osiedlu. Wyszło jak zawsze
- Niewygodny temat dla Wojtka Goli. "Był z takimi dziewczynami"
- Wardęga boi się Boxdela? "Spałem, a obok mnie siekiera"
- Hailey Bieber chwali się paznokciami. Polacy nie wierzą i łapią się za głowy
- Taylor Swift i Travis Kelce zerwali? Wyciekła strategia rozstania
- "Proszę sobie nie przywłaszczać naszej Polki". Świeży wkurzony po wizycie w kinie
- Najjjka poszła w góry. Złamała wiele zasad bezpieczeństwa na szlaku
- Kaja Godek prosi o pieniądze. Jej aktywiści podpadli policji