Student rozwiązał egzamin ósmoklasisty z matematyki

Influencer rozwiązał egzaminem ósmoklasisty. "Nie spodziewałem się"

Źródło zdjęć: © Instagram: _skrudliq_ / Instagram: _skrudliq_
Weronika Paliczka,
22.05.2024 17:45

Kurz związany z egzaminem ósmoklasisty powoli opada. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych przeglądają ofertę szkół ponadpodstawowych i oczekują na wyniki trzydniowego maratonu. Influencerzy korzystają z chwili i próbują zdobyć rozgłos.

Egzamin ósmoklasisty jest jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. To od niego zależy dalsza edukacja. Dobrze napisane arkusze gwarantują miejsce w upragnionej szkole ponadpodstawowej. Osoby, którym powinęła się noga, muszą liczyć na szczęście. Co roku presja jest taka sama - egzaminu ósmoklasisty w przeciwieństwie do matury nie da się poprawić. Korepetytorzy, nauczyciele i osoby związane z edukacją czekają na publikację arkuszy, aby móc je rozwiązać i ocenić, jaki poziom narzuciła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Pięć minut popularności egzaminu wykorzystują też influencerzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI

Student rozwiązał egzamin ósmoklasisty z matematyki

Co roku najwięcej zainteresowania wzbudzają arkusze z matematyki i języka polskiego. Poloniści sprawdzają, jaka lektura wiodła prym w tym roku, a matematycy upewniają się, czy ich przedmiot znowu był najtrudniejszą przeprawą wśród testów.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty z matematyki rozwiązał też Oliwier Skrudlik. Influencer pochwalił się, że rozwiązanie 19 zadań zajęło mu 42 minuty i 45 sekundy. Tiktoker podkreślił, że jest studentem drugiego roku, nie doprecyzował jednak, jakiego kierunku. Jaki wynik osiągnął Skrudlik? Po sprawdzeniu odpowiedzi z kluczem okazało się, że udało mu się nie popełnić żadnego błędu w obliczeniach.

trwa ładowanie posta...

Komentujący są zaskoczeni

Osoby w komentarzach pod filmikiem influencera są mocno podzielone. Jedna komentująca napisała: "ja jestem w drugiej liceum, a czuję, że egzamin napisałabym teraz na 50 proc. może". Inni zauważyli, że Oliwier działał nie fair, ponieważ korzystał z kalkulatora, co na egzaminie ósmoklasisty jest zabronione. Internauci sugerują, że influencer powinien rozwiązać arkusz raz jeszcze, tym razem posługując się wyłącznie własnymi obliczeniami. Pytanie, czy rozwiązanie miałoby sens, zważywszy na to, że tiktoker zna już treść zadań.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0