Smolasty został oszukany przez internautę

Smolasty został oszukany. Raper nie kryje oburzenia

Źródło zdjęć: © Piętka Mieszko / AKPA
Weronika Paliczka,
16.04.2024 10:00

Rozpoznawalność i pieniądze są magnesem na ludzi. Niektórzy chcą poopalać się w blasku sławy, inni wyszukują szansę na zdobycie korzyści poprzez znajomość z kimś popularnym. Raper Smolasty również został wykorzystany, o czym poinformował na Instagramie.

W dobie internetu wiele osób szuka pomocy finansowej wśród zbiórek. Czasem zdarza się, że wymagana kwota osiągana jest w kilka dni, w innym wypadku osoby potrzebujące spędzają tygodnie, a nawet miesiące, prosząc o wsparcie. Niektórzy wpadają na pomysł kontaktu z influencerami lub celebrytami, którzy dzięki swoim zasięgom są w stanie znacznie skrócić czas trwania zbiórki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DARIUSS ROSE: BYCIE INFLUENCEREM NIE JEST ŁATWE

Smolasty został oszukany

W poniedziałek Smolasty opublikował na Instastory wpis, w którym informuje, że został oszukany. Raper napisał: "Przed weekendem typ poprosił mnie na DM o blik na jego chorego psa i karmę. Rzuciłem mu odruchowo, bo kocham psiaki a potem z ciekawości wszedłem na jego story. Jak możecie się domyślić 10 storek, jak lata wygrzany melanżem. J**ać Cię. Nigdy więcej nie żeruj na zwierzęciu, które nawet jeśli istniało to w potrzebie, w której było, pewnie nie dostało nic z tego i siedziało samo przez parę dni a Ty sam wszystko 'zjadłeś'. Dlatego nigdy nie wspieram i udostępniam nielegitnych zbiórek, bo tak to się kończy".

Smolasty został oszukany przez internautę
Smolasty został oszukany przez internautę (Instagram: smolasty , Instagram: smolasty)

Internetowe oszustwa cieszą się ogromną popularnością

Smolasty nie jest pierwszą ofiarą oszustw internetowych. Dzięki wprowadzeniu płatności BLIK coraz więcej osób stosuje je do szybkiego wzbogacania się. Na stronach zajmujących się sprzedażą różnorodnych dóbr, takich jak bilety na wydarzenia kulturalne, książki, perfumy, ubrania czy kosmetyki, wiele osób deklaruje, że posiada dany przedmiot, prosi o płatność blikiem, a następnie blokuje niedoszłego klienta. Choć nominalnie oszustwa internetowe są ścigane z urzędu, pociągnięcie do odpowiedzialności złodzieja niejednokrotnie graniczy z cudem.

Pod koniec lutego 2022 r., wraz z rozpoczęciem ataku Rosji na Ukrainę, w polskim internecie powstało wiele zbiórek na potrzeby Ukrainy, uchodźców i żołnierzy. Wiele z nich okazało się próbą oszustwa, o czym informowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. W komunikacie prasowym przekazano:

"Na wielu stronach internetowych ruszyły akcje pomocowe dla obywateli Ukrainy dotkniętych rosyjską inwazją. Sieć wypełniona jest niezliczonymi komunikatami. Dziesiątki organizacji i setki tysięcy ludzi włączyło się w zbiórki materiałów niezbędnych dla przybywających do naszego kraju Ukraińców. Niestety, w obliczu ludzkiej tragedii i wielu emocji nie brakuje też oszustów, którzy próbują wykorzystać okazję i wzbogacić się wykorzystując obecną sytuację na świecie".

Policjanci apelowali o ostrożność: "Ostrzegamy przed fałszywymi zbiórkami pieniędzy na rzecz pomocy Ukrainie. Okazuje się, że temat wykorzystywany jest przez oszustów, którzy masowo rejestrują nowe domeny. W ten sposób chcą wyłudzić pieniądze od nieświadomych zagrożenia osób".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0