Nowe zajęcia w ukraińskich szkołach. Szykują się na najgorsze
Rosyjska inwazja na Ukrainę całkowicie zmieniła oblicze tamtejszej edukacji. Uczniowie i uczennice szkół średnich w zachodniej Ukrainie uczęszczają na zajęcia z obsługi broni, przygotowując się na potencjalne zagrożenie.
Wojna wywróciła do góry nogami ukraiński system edukacji, wymuszając wprowadzenie zajęć online nie tyle przez pandemię, ile ze względu na zagrożenie ze strony Rosji. Na zachodzie Ukrainy urzędnicy poszli w innym kierunku i zdecydowali się na wprowadzenie w szkołach wojennych programów nauczania.
W szkołach w zachodniej Ukrainie wdrażane są ćwiczenia strzeleckie z karabinu i pistoletu oraz pilotażu dronów przy użyciu interaktywnego oprogramowania. Poinformowała o tym w mediach społecznościowych gubernator zachodniego obwodu iwanofrankowskiego Switłana Onyszczuk.
Uczniowie szkół średnich Przykarpacia będą uczyć się strzelania z wykorzystaniem bezpiecznych systemów interaktywnych na zajęciach Obrony Ukrainy. Systemy te są mobilne i składają się z: sprzętu multimedialnego, oprogramowania i próbek broni
Według Onyszczuk szkolenia zostały wprowadzone w trzydziestu szkołach w regionie zachodnim, który cieszył się względnym spokojem podczas 23 miesięcy walk na wschodzie. Zajęcia stanowią część szerszych wysiłków mających na celu "doskonalenie umiejętności związanych z edukacją wojskową i patriotyczną".
Źródło: Kyiv Post/city-adm.lviv.ua
Popularne
- "Kiedyś ludzie mieli mniej". Hymn boomerów podbija TikToka
- Karty kolekcjonerskie Julii Żugaj w Biedronce. Cena z kosmosu?
- Popek poleciał do Turcji zrobić zęby. Efekt jego metamorfozy jest niesamowity
- Gimper wygrał z Lil Masti w sądzie. Wyrok jest prawomocny
- Jak długo Książulo będzie recenzował kebaby? Jego odpowiedź szokuje
- Influencerki oszalały na punkcie zdjęć AI? Dlaczego nie jestem fanką śnieżnej "sesji" [OPINIA]
- Zranił ją narzeczony. 32-latka wyszła za mąż za chatbota
- Najwyższy jarmark świąteczny w UE otwiera się w Warszawie. Chwała na wysokości, chwała
- Najdroższa kawa na świecie. Za filiżankę zapłacisz cztery tysiące złotych (SZOK)





