Szkolenia ze strzelania w ukraińskich szkołach

Nowe zajęcia w ukraińskich szkołach. Szykują się na najgorsze

Źródło zdjęć: © city-adm.lviv.ua
Konrad SiwikKonrad Siwik,23.01.2024 11:15

Rosyjska inwazja na Ukrainę całkowicie zmieniła oblicze tamtejszej edukacji. Uczniowie i uczennice szkół średnich w zachodniej Ukrainie uczęszczają na zajęcia z obsługi broni, przygotowując się na potencjalne zagrożenie.

Wojna wywróciła do góry nogami ukraiński system edukacji, wymuszając wprowadzenie zajęć online nie tyle przez pandemię, ile ze względu na zagrożenie ze strony Rosji. Na zachodzie Ukrainy urzędnicy poszli w innym kierunku i zdecydowali się na wprowadzenie w szkołach wojennych programów nauczania.

W szkołach w zachodniej Ukrainie wdrażane są ćwiczenia strzeleckie z karabinu i pistoletu oraz pilotażu dronów przy użyciu interaktywnego oprogramowania. Poinformowała o tym w mediach społecznościowych gubernator zachodniego obwodu iwanofrankowskiego Switłana Onyszczuk.

Ukraińscy uczniowie ćwiczą strzelanie na interaktywnych systemach
Ukraińscy uczniowie ćwiczą strzelanie na interaktywnych systemach (city-adm.lviv.ua)

Uczniowie szkół średnich Przykarpacia będą uczyć się strzelania z wykorzystaniem bezpiecznych systemów interaktywnych na zajęciach Obrony Ukrainy. Systemy te są mobilne i składają się z: sprzętu multimedialnego, oprogramowania i próbek broni

- przekazała Switłana Onyszczuk.
Zajęcia strzeleckie w ukraińskich szkołach
Zajęcia strzeleckie w ukraińskich szkołach (city-adm.lviv.ua)

Według Onyszczuk szkolenia zostały wprowadzone w trzydziestu szkołach w regionie zachodnim, który cieszył się względnym spokojem podczas 23 miesięcy walk na wschodzie. Zajęcia stanowią część szerszych wysiłków mających na celu "doskonalenie umiejętności związanych z edukacją wojskową i patriotyczną".

Źródło: Kyiv Post/city-adm.lviv.ua

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0