Książulo zjadł najdroższego schabowego

Schabowego za 100 zł zjadł i ocenił w aucie. "Miejscami się ciągnie"

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
13.11.2023 19:30

Książulo postanowił przetestować dania z warszawskiej restauracji Magdy Gessler U Fukiera. Ocenił kilka różnych dań, za które łącznie zapłacił 722 zł.

Książulo jest popularnym yotuberem, który zajmuje się testowaniem jedzenia. Ocenia zarówno kebaby, bary mleczne, ekskluzywne restauracje, a nawet gotowce z Żabki. Wsławił się także wypromowaniem mniej znanych lokali, a ostatnio - uratowaniem niewielkiej, tradycyjnej cukierni serwującej rurki z kremem od dobrych 40 lat.

Tym razem Książulo wybrał się do warszawskiej restauracji Magdy Gessler U Fukiera. Złożył obszerne zamówienie: krem z pomidorów, tatar, pierogi z cielęciną, pierogi z kaczką, schabowego, kaczkę i steka z polędwicy wołowej. Do tego domówił również deser.

Książulo na swoje dania czekał 40 minut (czas oczekiwania został określony na 15-20 minut). Zdecydował się wziąć je na wynos - prawdopodobnie dlatego, żeby kamera nie alarmowała pracowników, że mają do czynienia z internetowym krytykiem kulinarnym.

Książulo ocenia jedzenie z restauracji Magdy Gessler

Krem z pomidorów malinowych w restauracji Magdy Gessler kosztuje 45 zł. Książulo przyznaje, że jest przepyszna, gęsta i z lanymi kluseczkami. Dodaje jednak, że jak na zupę to drogo i że podobną, choć tańszą, jadł w barze mlecznym we Władysławowie.

Tatar za 62 zł też zdobył uznanie youtubera. Książulo ponarzekał na brak chleba lub bagietki, ale pochwalił jakość i smak mięsa. Dodał, że jak na tatar, cena jest zrozumiała i totalnie akceptowalna.

Sześć pierogów z kaczką kosztowało 59 zł. Książulo zwrócił uwagę, że są odrobinę gumowe i straciły na chrupkości, choć podkreśla, że to kwestia wzięcia dania na wynos. Pochwalił farsz, ale dodał, że to nie były najlepsze pierogi w jego życiu.

Pierogi z cielęciną były tańsze, youtuber pokazał też do kamery, jak bardzo są nadziane.

Są naładowane tym farszem, tu trzeba przyznać, że tu nie ma dziadostwa

- powiedział Książulo.

Stwierdził jednak, że nie zamówiłby ich drugi raz, ponieważ woli bardziej tradycyjne smaki, a pierogi nie wywołały w nim zachwytu.

Kolejną pozycją, jakiej spróbował Książulo, był stek z polędwicy wołowej w cenie 210 zł. Influencer skrytykował liczbę dodatków w postaci jednego kawałka marchewki, jednej różyczki brokuła, jednej różyczki kalafiora i kilku kopytek. Przyznał jednak, że był to najlepszy stek, jakiego jadł i że wróciłby zjeść go ponownie, niezależnie od ceny.

Za pół kaczki z kilkoma kopytkami, jabłkiem i buraczkami Magda Gessler liczy 159 zł. Książulo stwierdza, że proporcje w daniu zostały zaburzone i że brakuje mu (tak jak przy steku) większej ilości kopytek. Najbardziej z dania zasmakowały mu buraczki. Youtuber dodaje, że wolałby zjeść kurczaka z rożna niż kaczkę od słynnej restauratorki.

Książulo próbuje dań z restauracji Magdy Gessler
Książulo próbuje dań z restauracji Magdy Gessler (YouTube)

Książulo kontra schabowy Magdy Gessler

Youtuber przyznaje, że schabowy jest królem polskiej kuchni i że bardzo kojarzy mu się z Polską. Solidny kotlet z ziemniakami i kapustą w restauracji U Fukiera kosztuje 86 zł.

Książulo niestety nie był pocieszony schabowym od Magdy Gessler.

Miejscami się ciągnie, miejscami jest żylasty

- stwierdził.

Po długiej próbie przeżuwania, youtuber był zmuszony wypluć mięso. Uznał, że nie było wystarczająco rozbite. Książulo nie omieszkał wyrazić rozczarowania. "Myślałem, że będzie przepyszny" - wyznał, po czym dodał, że w niektórych miejscach faktycznie jest idealny.

NAJDROŻSZY SCHABOWY W PL - kolacja u Magdy Gessler

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0