dd

Sceny jak z horroru. Autobus w starciu z aktywistami

Źródło zdjęć: © Daily Mail / dailymail.co.uk
Natalia Witulska,
20.10.2023 13:15

W czwartek 19 października odbył się protest aktywistów grupy Just Stop Oil w Portland. Demonstranci próbowali zatrzymać autobus. Znajdowali się w nim uchodźcy, których wywożono z powrotem na barkę, na której przybyli do Europy.

W czwartek 19 października aktywiści z grupy Just Stop Oil zorganizowali demonstrację. Protestujący próbowali zatrzymać autobus, w którym znajdowali się uchodźcy. Kierowca autokaru nie zważał na ludzi zebranych przed zderzakiem i bez chwili namysłu próbował zepchnąć ich z drogi. Aktywiści mówią wprost, że mężczyzna chciał ich rozjechać.

Aktywiści Just Stop Oil kontra kierowca autobusu

W czwartek 19 października 23 aktywistów z grupy Just Stop Oil zebrało się na ulicy w Portland. Demonstranci czekali na trasie, którym miał jechać autokar pełen uchodźców. Chcieli zatrzymać pojazd i pokazać swoje niezadowolenie z faktu, iż ludzie szukający lepszego życia wrócą na barkę, którą przypłynęli do Europy.

Gdy protestujący stanęli na drodze, bez wątpienia oczekiwali, iż autokar chociaż na moment się zatrzyma. Kierowca pojazdu miał jednak inne plany. Bez chwili zwątpienia zaczął napierać na zebranych aktywistów, próbując zepchnąć ich z trasy. Uczestnicy protestu nie kryją oburzenia.

trwa ładowanie posta...

"Z głębokim smutkiem informujemy, że nie byliśmy w stanie wstrzymać transportu uchodźców na barkę więzienną - kierowca wjechał w blok, umyślnie ryzykując zabicie osób z przodu" - napisali aktywiści Just Stop Oil na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Aktywiści Just Stop Oil apelują do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby zajęło się tą sprawą. Protestujący uważają bowiem, że w autokarze znajdował się człowiek, który namawiał kierowcę do ich przejechania. Chcą, aby władze dowiedziały się, kim jest podejrzany mężczyzna i poniósł konsekwencje.

Jak czytamy na dailymail.co.uk, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostro skrytykowało grupę ekologiczną za ich działania i powiedziało, że jest w kontakcie z policją w sprawie incydentu.

Źródło: dailymail.co.uk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 65
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 361
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 26
A kiedy w Polsce? Bo Lubie Kolor Pomaranczowy.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
JarlArtsGard,zgłoś
Czy kiedyś ci aktywiści zaatakują plantacje migdałowców,soi,palm olejowych...tak,tak weganizm też jest zagrożeniem dla Natury !
Odpowiedz
8Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kiewa,zgłoś
Mógł wrzucić dwójkę ...
Odpowiedz
10Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 104
Komentarze (104)
Powrót