Rzuciła pracę w korporacji, żeby zostać influencerką. "Teraz jestem szczęśliwa"

Rzuciła korporację, by zostać influencerką. Efekt ją zaskoczył

Źródło zdjęć: © vibez / canva, tiktok
Weronika Plucińska,
29.05.2023 12:30

Chiaki Summer Ma pracowała w korporacji, gdzie zajmowała się marketingiem. Miała własne biurko, komputer oraz możliwość wspinania się po szczeblach kariery. Pewnego dnia postanowiła się zwolnić i zostać... influencerką.

Chiaki Ma ma dopiero 23 lata, ale pracowała już na kilku stanowiskach. W 2021 r. ukończyła szkołę wyższą i od razu rozpoczęła pracę w korporacji. Zajmowała się marketingiem, jednak po dwóch latach zrezygnowała. Kobieta stwierdziła, że praca w korporacji jest powtarzalna.

Jak sama przyznaje w wywiadzie dla Business Insider, były różne projekty, ale każdego dnia pracownicy robili to samo. Chiaki Ma wspomina w wywiadzie, że pracowała w tzw. boksie (wyznaczonym miejscu do pracy z biurkiem oraz komputerem otoczonym ściankami działowymi). Wówczas powtarzała sobie również, że nie chce pracować w taki sposób dłużej niż dwa lata.

Odeszła z korporacji, żeby zostać influencerką

W listopadzie 2022 r. kobieta została zwolniona z Twittera z powodu zagrożenia przejęcia branży przez sztuczną inteligencję. W wywiadzie dla Business Insider przyznała, że martwi się o pieniądze, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że zwolnienie było dla niej szansą.

Chiaki Ma stwierdziła w rozmowie z Insiderem, że potrzebowała takiego impulsu, aby w końcu móc robić to, co kocha. Dodała, że inni zwolnieni też zerwali z korporacyjnym stylem życia.

- Może nadszedł czas, żeby całkiem opuścić tę branżę i poszukać innych możliwości, które pozwolą mi wykazać się artystycznymi zdolnościami. W końcu jestem twórczym typem. Będąc kreatywną osobą, miałam poczucie, że praca w korporacji wysysa ze mnie duszę - kobieta opisuje własne doświadczenie na TikToku.

trwa ładowanie posta...

"Nie warto pracować tam, gdzie nie chcesz być"

Kobieta w mediach społecznościowych opowiada o własnym życiu. W jednym filmie na TikToku wspomniała o czasach pandemii. Chiaki Ma stwierdziła, że nie warto pracować gdzieś, gdzie nie chcesz być.

- Jeśli pandemia czegokolwiek nas nauczyła, to tego, że niezbędni ludzie - ci, których potrzebujemy, aby społeczeństwo mogło przetrwać - prawdopodobnie nie przebywają w budynkach korporacyjnych i prawdopodobnie nie są koordynatorami marketingu - dodała kobieta w filmie na TikToku.

Po zwolnieniu z marketingu Chiaki Ma zaczęła pracować jako niezależna twórczyni treści. Dodatkowo zajmuje się aktorstwem, a od marca 2023 r. dorabia sobie jako kelnerka. Choć przyznaje w wywiadzie z Insiderem, że wcześniej jej równowaga między życiem prywatnym a zawodowym wyglądała lepiej, to wówczas nie miała poczucia, czy naprawdę żyje.

- Są chwile, kiedy czuję, że jest mi trudno pod względem finansów i budżetu, bo mam wrażenie, że nadal uczę się modelu pracy i rutyny, do których nie jestem jeszcze przyzwyczajona. Mimo to takie życie bardziej mi się podoba, ponieważ mam poczucie, że praca, którą wykonuję, jest tylko moja - mówi Chiaki Ma dla Insidera.

Infuencerka zajmuje się teraz pracą, w której może wykazać się kreatywnością i, co najważniejsze, jest szczęśliwa. Nie ukrywa, że rozważa powrót do korporacji, ale jest to plan awaryjny.

- Odważ się zrobić ten krok naprzód i nie ograniczaj swoich możliwości - podsumowuje Chiaki Ma w rozmowie z Insiderem.

Zdecydowałbyś się na coś podobnego jak Chiaki Ma?

źródło: businessinsider.com.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0