Prawda wyszła na jaw. Europa jest rasistowska.
Przerażające dane przedstawiła Unia Europejska. Okazuje się, że rasizmu w Europie doświadczyła prawie połowa badanych osób.
Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej przeprowadziła badania wśród 6 752 osób pochodzenia afrykańskiego w 13 krajach. Niestety wyniki sondażu nie przynoszą pozytywnych wiadomości, gdyż blisko połowa z nich doświadczyła dyskryminacji.
Podobne
- Tylko tak znaczy tak. Ruszyła petycja o nową definicję gwałtu
- O czym gdaczą kurczaki? Tajemnica wyszła na jaw
- "To jest żart". Młodzi Europejczycy kontra rynek mieszkaniowy
- "Kościół jest dla wszystkich". Papież Franciszek o osobach LGBT
- Muzeum tylko dla kobiet jest zgodne z prawem? Zaskakujący wyrok sądu
Rasizm w Europie to duży problem
Jak donosi portal theguardian.com, rasizm jest wszechobecny i nasila się w Europie. Prawie połowa badanych czarnoskórych osób w państwach członkowskich UE doznała dyskryminacji. Przejawiała się poprzez słowne zaczepki, obrażanie, wyśmiewanie, a kończyła nawet na blokowaniu wynajmu mieszkań przez właścicieli.
Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej przeprowadziła badanie w 13 krajach UE. Rozmawiano z osobami pochodzenia afrykańskiego mieszkających w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji. Niestety, aż 45 proc. badanych powiedziało, że regularnie doświadcza dyskryminacji rasowej. Warto podkreślić, że w 2016 r. ten sam sondaż wykazał, że 39 proc. ludzi czarnoskórych miało do czynienia z rasizmem.
Theguardian.com informuje, że czarnoskórzy doznają dyskryminacji rasowej w każdej dziedzinie życia. Od szkół, po rynek pracy, mieszkalnictwo oraz opiekę zdrowotną. Najgorsze wyniki badań wykazano w Austrii i Niemczech, gdzie skrajnie prawicowe władze rosną w siłę.
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
Michael O'Flaherty, dyrektor Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, powiedział, że wyniki badań są haniebne. Wezwał również wszystkie kraje UE do gromadzenia danych na temat równości, w tym dotyczących pochodzenia etnicznego lub rasowego w celu dalszego rozwiązania problemu.
- To szokujące, że nie widzimy żadnej poprawy od czasu naszego ostatniego badania w 2016 r. Osoby pochodzenia afrykańskiego spotykają się z coraz większą dyskryminacją tylko ze względu na kolor skóry. W naszych społeczeństwach nie powinno być miejsca na rasizm i dyskryminację. UE i jej państwa członkowskie powinny wykorzystać ustalenia, aby lepiej ukierunkować swoje wysiłki i zapewnić, że osoby pochodzenia afrykańskiego będą mogły swobodnie korzystać ze swoich praw - powiedział Michael O'Flaherty w oświadczeniu dla mediów.
Źródło: theguardian.com
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół