Cena gofrów nad morzem

Poszedł na gofry we Władysławowie. Ceny zwalają z nóg

Źródło zdjęć: © Książulo / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.07.2023 16:15

Ile trzeba zapłacić za gofra nad polskim morzem? Youtuber Szymon Nyczke, znany jako Książulo, sprawdził, ile kosztują gastronomiczne słodkości we Władysławowie. Lepiej trzymajcie się mocno.

Zjeść rybkę, zagrać w cymbergaja i spróbować gofrów. Bez tych rzeczy wielu Polakom trudno wyobrazić sobie pobyt nad morzem. Drożyzna sprawia jednak, że wyjazd nad Bałtyk staje się coraz bardziej luksusowy. Absurdalnie wysokie ceny uderzają choćby na stoiskach serwujących słodkie przysmaki.

Youtuber Książulo i jego kolega Wojtek nagrali relację z Władysławowa, jednego z najpopularniejszych miast w sezonie turystycznym nad Bałtykiem. Twórcy przetestowali jakość i sprawdzili cenę jednego z najpopularniejszych smakołyków - gofrów w wersji z bitą śmietaną i owocami.

Sprawdzili cenę gofrów nad morzem

W pierwszym punkcie youtuberzy dostali za darmo gofra, który normalnie kosztuje 18 zł. Książulo pochwalił smakołyk za dobre ciasto i śmietanę. Przyznał, że "nie ma się do czego przyczepić totalnie".

Ile kosztują gofry nad morzem?
Ile kosztują gofry nad morzem? (Książulo , YouTube)

Kolejny lokal zaliczył wpadkę. Reklamował sprzedaż gofrów w wersji XXL. Kiedy Książulo zapytał, czym gofry XXL się różnią od tych zwykłych, sprzedawczyni odparła, że niczym. Tym razem gofr kosztował 20 zł, ale w ocenie youtubera miał więcej składników niż w poprzednim lokalu.

- Tutaj wszystkiego jest więcej. Nawet sam gofr człowieku jest chyba grubszy. Ale to jest bomba. I tu, i tam zjecie dobrego gofra. Tam trochę tańszego, ale jest mniej składników - stwierdził youtuber.

Ile kosztują gofry nad morzem?
Ile kosztują gofry nad morzem? (Książulo , YouTube)
Ile kosztują gofry nad morzem?
Ile kosztują gofry nad morzem? (Książulo , YouTube)

Gofr w kolejnym miejscu również kosztował 20 zł. Książulo narzekał na słabą jakość ciasta, które jego zdaniem jest zbyt "napompowane". Nisko zapunktowała śmietana, która miała być niedostatecznie słodka.

Kolejne miejsce też oferowało gofra z bitą śmietaną i owocami za 20 zł. Influencerzy pochwalili smak śmietany, ale byli rozczarowani ciastem. Po tym gofrze youtuberzy zakończyli relację z Władysławowa z konkluzją, że cena ok. 20 zł za gofra z bitą śmietaną i owocami jest standardem w 2023 r.

Ile kosztują gofry nad morzem?
Ile kosztują gofry nad morzem? (Książulo , YouTube)

GOFRY DROŻSZE NIŻ KEBAB? WŁADYSŁAWOWO #3

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 18
  • emoji smutek - liczba głosów: 9
  • emoji złość - liczba głosów: 13
  • emoji kupka - liczba głosów: 56
Kasiek,zgłoś
Gofr w Zakopanem na Krupówkach za 24zl .
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Turysta,zgłoś
Wciągnąć 4 gofry na wypasie to niezłe wyzwanie. To naturalne, że te pierwsze - "na głodniaka", smakowały najlepiej, ostatnie dostały gorsze oceny. Ale zdanie YouTubera jest cenniejsze niż złoto, gofry za 20 zeta to pryszcz. Grunt, to zasiać panikę. Wszędzie nas chcą okraść, wokół sami złodzieje. Ktoś z poprzednich komentatorów miał rację, pisząc, że ceny można sprawdzić przed zakupem. Jak uważam że za drogo, to nie biorę. Popyt zmaleje to cena też spadnie. "Żniwa" trwają - nic nie zrobisz!
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Bez przesady,ceny są trochę wyższe niż rok temu ale niższe niż inflacja.
Odpowiedz
10Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 32