W Danii powstała restauracja, w której zamawia się posiłki Lego

Posiłek z Lego? W Danii jest to możliwe

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
08.11.2023 07:00

Na terenie Domku Lego w Danii powstała restauracja, w której posiłki zamawia się za pomocą legendarnych klocków. Od osoby układającej zależy, jakie składniki znajdą się na stole.

Powiedzenie "nie baw się jedzeniem" nie wszędzie ma rację bytu. W Danii powstała restauracja, w której zabawa jedzeniem jest niezbędna do złożenia zamówienia. Mowa o lokalu Mini Chef Lego zlokalizowanym w duńskim Lego House. W nietypowej restauracji zamówienia składa się poprzez budowanie z klocków.

Cztery kategorie jedzenia, szesnaście opcji - nieskończone możliwości

Klienci Mini Chef Lego Restaurant mogą stworzyć swój posiłek, bazując na składnikach z czterech kategorii: "dzikie", "komfortowe", "chrupiące" i "dorosłe". Dorośli mogą stworzyć swój posiłek, korzystając z produktów z każdej grupy, dzieci natomiast - z trzech: "dzikie", "komfortowe" i "chrupiące".

Na czym polega stworzenie własnego posiłku? Każdy klocek odpowiada danemu składnikowi. Istotny jest także odcień, który przypasowuje składnik do danej kategorii. Czarne klocki to kategoria "dla dorosłych", czerwone - "dzikie", niebieskie to składniki "komfortowe", a zielone - "chrupiące". Dla dzieci przewidziany jest także specjalny, żółty klocek. Kryje się pod nim ludzik Lego - kucharz, którego mogą zabrać do domu.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

W każdej grupie potraw znajduje się od trzech do pięciu propozycji. Najmniejszy wybór zapewnia kategoria "dla dorosłych", tutaj goście restauracji mogą wybrać jedną z trzech opcji: pieczoną dynię z sosem hoisin i pestkami dyni, grillowanego kalafiora z serem, brązowym masłem oraz cytryną lub smażone marchewki z szakłakiem.

trwa ładowanie posta...

Najwięcej możliwości daje czerwona grupa - "dzikie". Do wyboru jest ryba, wieprzowina, klopsy w sosie pomidorowym, kurczak bądź ziemniaki z migdałami i oliwą truflową. Zielone klocki Lego to sałatki i dodatki warzywne, a niebieskie - węglowodany takie jak makaron, ziemniaki, frytki lub pieczywo.

Złożony posiłek skanuje specjalna maszyna

Po wybraniu składników wymarzonego posiłku tacka z klockami wsuwana jest do specjalnej maszyny, która skanuje stworzoną figurkę i ustala, jak powinien wyglądać stworzony posiłek. Następnie na stoły wjeżdżają posiłki przygotowane standardowo, ze zwykłego jedzenia.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0