Polak gotuje z klocków LEGO. Pomogły mu w walce z chorobą
Andrzej z Polski zdobył w mediach społecznościowych niezwykłą popularność za sprawą swoich filmów poklatkowych z przygotowywania potraw. Zamiast korzystać z prawdziwych jadalnych produktów, szef kuchni gotuje z klocków LEGO.
Hypno Motion, bo pod takim pseudonimem tworzy 30-letni Andrzej z Polski, od najmłodszych lat rozwijał swoją kreatywność artystyczną. Jak wynika z jego bio na oficjalnej stronie, na początku zajmował się malarstwem i rysunkiem, później rzeźbą, fotografią i witrażem.
Podobne
- "Jestem Muzykantem", ale to DRILL. Dziecięcy hit w ulicznej odsłonie
- Bambi jak Mata. Raperka ma swój własny zestaw w McDonald's?
- Kizo i jego "POGO" znów wiralem. Tym razem w kulinarnej odsłonie
- Japonka oceniła 10 polskich potraw. Doceniła nieoczekiwane danie
- Minicooking i LEGO cooking. Gotowanie à la TikTok
LEGO Food in real life - Stop Motion Cooking
Pasja sprawdziła się w chorobie
W końcu po latach doświadczeń ze sztuką zwrócił się ku animacji poklatkowej z wykorzystaniem klocków LEGO. "Animacja poklatkowa jest moim sposobem na życie i źródłem utrzymania, ponieważ od 8 lat zmagam się z miastenią i chorobą Gravesa-Basedowa. Na kilka lat całkowicie wyłączyło mnie to z normalnego życia" - wyjaśnia Andrew.
"Teraz, wraz z poprawą stanu zdrowia, staram się utrzymywać ze swojej pasji, którą mogę realizować samodzielnie w domu, kiedy tylko zdrowie mi na to pozwala" - podkreśla artysta.
Pasja Andrzeja do animacji poklatkowej narodziła się po obejrzeniu filmów pionierów w tej dziedzinie.
"To, co przyciąga mnie do animacji poklatkowej, to możliwość kreowania własnej rzeczywistości, tak jakbym mógł spowolnić czas i określić, co dzieje się w każdej dwudziestej czwartej sekundy. Moim idolem jest czeski twórca Jan Švankmajer, a moje wczesne animacje były mocno inspirowane jego twórczością" - wyjaśnia twórca.
Według Andrzeja "największym wyzwaniem w samodzielnym tworzeniu animacji poklatkowych jest skonstruowanie scenografii i postaci lub znalezienie wielu powtarzalnych obiektów, którymi można dowolnie manipulować, jak na przykład podczas zgniatania pudełka".
Gotowanie z LEGO
Autor filmów rozrywkowych, w których LEGO odgrywają główną rolę, prezentuje proces przygotowywania różnorodnych potraw, od kolorowych kanapek, przez naleśniki, aż kurczak smażonego w głębokim oleju.
Do wszystkiego wykorzystuje animację poklatkową, czyli proces łączenia różnych zdjęć (klatek), które ostatecznie tworzą spójny film.
"Uwielbiałem klocki LEGO w dzieciństwie, a teraz dają mi one ogromną swobodę i przestrzeń dla kreatywności, co doskonale sprawdza się w animacji poklatkowej" - dodaje artysta.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos