Polak gotuje z klocków LEGO

Polak gotuje z klocków LEGO. Pomogły mu w walce z chorobą

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,21.10.2023 07:00

Andrzej z Polski zdobył w mediach społecznościowych niezwykłą popularność za sprawą swoich filmów poklatkowych z przygotowywania potraw. Zamiast korzystać z prawdziwych jadalnych produktów, szef kuchni gotuje z klocków LEGO.

Hypno Motion, bo pod takim pseudonimem tworzy 30-letni Andrzej z Polski, od najmłodszych lat rozwijał swoją kreatywność artystyczną. Jak wynika z jego bio na oficjalnej stronie, na początku zajmował się malarstwem i rysunkiem, później rzeźbą, fotografią i witrażem.

LEGO Food in real life - Stop Motion Cooking

Pasja sprawdziła się w chorobie

W końcu po latach doświadczeń ze sztuką zwrócił się ku animacji poklatkowej z wykorzystaniem klocków LEGO. "Animacja poklatkowa jest moim sposobem na życie i źródłem utrzymania, ponieważ od 8 lat zmagam się z miastenią i chorobą Gravesa-Basedowa. Na kilka lat całkowicie wyłączyło mnie to z normalnego życia" - wyjaśnia Andrew.

"Teraz, wraz z poprawą stanu zdrowia, staram się utrzymywać ze swojej pasji, którą mogę realizować samodzielnie w domu, kiedy tylko zdrowie mi na to pozwala" - podkreśla artysta.

trwa ładowanie posta...

Pasja Andrzeja do animacji poklatkowej narodziła się po obejrzeniu filmów pionierów w tej dziedzinie.

"To, co przyciąga mnie do animacji poklatkowej, to możliwość kreowania własnej rzeczywistości, tak jakbym mógł spowolnić czas i określić, co dzieje się w każdej dwudziestej czwartej sekundy. Moim idolem jest czeski twórca Jan Švankmajer, a moje wczesne animacje były mocno inspirowane jego twórczością" - wyjaśnia twórca.

Według Andrzeja "największym wyzwaniem w samodzielnym tworzeniu animacji poklatkowych jest skonstruowanie scenografii i postaci lub znalezienie wielu powtarzalnych obiektów, którymi można dowolnie manipulować, jak na przykład podczas zgniatania pudełka".

trwa ładowanie posta...

Gotowanie z LEGO

Autor filmów rozrywkowych, w których LEGO odgrywają główną rolę, prezentuje proces przygotowywania różnorodnych potraw, od kolorowych kanapek, przez naleśniki, aż kurczak smażonego w głębokim oleju.

trwa ładowanie posta...

Do wszystkiego wykorzystuje animację poklatkową, czyli proces łączenia różnych zdjęć (klatek), które ostatecznie tworzą spójny film.

Właśnie dlatego uwielbiam tworzyć animacje poklatkowe z klocków LEGO

- mówi Andrzej.

"Uwielbiałem klocki LEGO w dzieciństwie, a teraz dają mi one ogromną swobodę i przestrzeń dla kreatywności, co doskonale sprawdza się w animacji poklatkowej" - dodaje artysta.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0