Polski manul zdyskwalifikowany w międzynarodowym konkursie

Polski manul zdyskwalifikowany w konkursie. Reaguje były premier

Źródło zdjęć: © Instagram: zoopoznan / Instagram: zoopoznan
Weronika Paliczka,
23.04.2024 09:30

Kontrowersje na X. Polska przedstawicielka manuli została zdyskwalifikowana z międzynarodowego konkursu na chwilę przed ogłoszeniem wyników półfinału. Sprawą zainteresował się były premier Mateusz Morawiecki. Polacy oczekują powrotu Mani do konkursu.

Manule to małe, drapieżne koty, które żywią się głównie szczekuszkami, czyli małymi zajęczakami. Koty wyglądające na wiecznie niezadowolone występują na terenie Azji. Popularność gatunkowi zapewnił wygląd ich mordek, który przypomina oburzonego sąsiada, który zauważył, że ktoś obcy parkuje na jego miejscu. Fani manuli regularnie organizują konkursy na najpiękniejszego przedstawiciela gatunku, aby zwiększyć jego popularność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mestosław: "Ślub wezmę w Brazylii i... w Polsce". Gdzie zamieszka z mężem i dzieckiem?

Polski manul zdyskwalifikowany z międzynarodowego konkursu

W połowie grudnia 2023 r. serwis X oszalał. Wszystko przez konkurs na najpiękniejszego manula, w którym do finału doszedł Magellan, manul z poznańskiego zoo. Ostatecznie wszystko poszło zgodnie z planem - Polacy w głosowaniu doprowadzili do wygranej Magellana, na drugie miejsce spychając japońskiego manula Bola.

Opiekunowie manuli w poznańskim zoo chcieli powtórzyć sukces Magellana, który wygrał konkurs na najpiękniejszego manula na świecie. Do konkursu zgłoszono Manię, matkę zwycięzcy poprzedniej edycji zawodów. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem aż do półfinału.

Manulica Mania nie zawalczy w finale

Trzy godziny przed ogłoszeniem wyników półfinału organizator konkursu DailyMantle3 zdyskwalifikował Manię i uniemożliwił jej wejście do finału. Zamiast Mani o pierwsze miejsce walczy japońska Polly. Dodatkowo strona została zablokowana - jedynie obserwatorzy mogą głosować, co nie miało miejsca w poprzedniej edycji głosowania. Polscy internauci nie kryją oburzenia. Anna-Maria Żukowska napisała: "Do TSUE z nimi!". Jakub Wiech dodał: "Boją się Wielkiej Polski". Początkowo konto DailyMantle3 tłumaczyło ustawienie profilu jako prywatny przez mowę nienawiści wymierzoną w ich stronę. Nie wiadomo jednak, czy to jedyny powód.

trwa ładowanie posta...

Były premier interweniuje

Sprawa manulicy Mani nie umknęła byłemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Polityk wyraził oburzenie na X, pisząc: "Sprawa jest poważna! Mania, nasz piękny manul, została zdyskwalifikowana w konkursie! Dla mnie - podobnie jak dla tysięcy głosujących - jest zwyciężczynią! Warto odwiedzić Manię w poznańskim ZOO".

Mimo braku zwycięstwa, manulica Mania dla wielu osób już wygrała, podbijając serca i zwiększając świadomość na temat manuli. Niewielkie drapieżniki z niesympatycznym wyrazem pyszczka są bliskie osiągnięcia niechlubnego tytułu "zagrożone wyginięciem" ze względu na działania kłusowników.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0